Günübirlik / Edirne Şehir Gezisi Turu

Destinasyon

Süre

1 Gün

Tür

Tur Kodu

B01

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

1 Gün
169 TL

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

169 TL

Edirne // Sultanların şehri, şehirlerin sultanı.Sarı ayçiçeklerinin ana vatanı.Mimar Sinan’ın ustalık şaheseri.Pehlivaaan… Pehlivannnn… Seslerinin yükseldiği “Er Meydanı”İlk gelişim değildi Ve son gelişim de olmayacak…

Tur Programı Yazdır

// EDİRNE ŞEHİR TURU//

 

 

Araç Kalkış Noktalarımız

 

6:15’de Kartal köprüsü altı ( Edirne İstikameti )

06:40 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

07.15 Mecidiyeköy Saray Muhallebicisi

07.30 Bakırköy Ömür Alış Veriş Merkezi önünden siz değerli misafirlerimizi alıp  doğru Edirne’ye Hareket ediyoruz.

 

Edirne'de ilk durağımız, Balkan Savaşı sırasında, Edirne'yi kahramanca savunan Şükrü Paşa adına yaptırılan Şükrü Paşa Anıtı ve Balkan Savaşı Müzesi, Mimar Sinan'ın 80 yaşında yaptığı ve "ustalık eserim" dediği anıtsal yapı Osmanlı-Türk sanatının ve dünya mimarlık tarihinin baş yapıtlarından olan Selimiye Cami, Sultan III.Murat zamanında Selimiye Camisi'ne gelir sağlamak amacıyla yaptırılmış Arasta Çarşısı, camilerde kullanılmayan tarihi eserlerin sergilendiği Selimiye Vakıf Müzesi, Daha sonra saray kalıntıları ve tarihi Kırkpınar güreş alanı Sarayiçi ve Balkan Savaşı Anıtı'ndan Osmanlı Rus Savaşı'na kadar aralıksız 400 yıl ruh ve akıl hastalarını müzik, su sesi ve güzel kokularla tedavi edildiği II. Bayezid Külliyesi'ni (Sağlık Müzesi) geziyoruz.

Öğle yemeğimizi yöresel ciğercilerde alıp  ( Ekstra ) Yemekten  sonra Arnavut kaldırımlı yolu, mesire yerleri ile  şirin evleriyle ünlü Karaağaç'a geçiyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti'nin "suyun öte yanında" kalan tek toprak parçası Karaağaç Semti, Lozan Antlaşması’yla Yunanistan’dan savaş tazminatı olarak alınan Edirne’nin Karaağaç yöresinde Trakya Üniversitesi Rektörlüğü'nce yaptırılan Lozan Anıtı-Meydanı-Müzesi’nden Yunanistan’la olan sınır kapılarımızdan Pazarkule Sınır Kapısı gezisi sonra tekrar Edirne şehir merkezine dönüyoruz.

Burada Osmanlı mimarisinde çığır açan ilklerin buluştuğu Üç Şerefeli (Burmalı) Cami, Sokullu Mehmet Paşa tarafından Mimar Sinan'a yaptırılan Sokullu Hamam, Edirne Kalesi’nin dört büyük burcundan Üç Şerefeli Camii’nin yakınındaki Makedonya Kulesi ve Kazı Alanı Ziyaretimizi yapıp

Kanuni Sultan Süleyman’ın veziri Hersekli Semiz Ali Paşa tarafından yaptırılan Ali Paşa Çarşısı, eski surların kuşattığı kentin en eski semti Kaleiçi semti eski Türk evleri, Kanunî Süleyman'ın ünlü sadrazamı, damadı Rüstem Paşa tarafından 1561 yılında Mimar Sinan'a yaptırılan Rüstem Paşa Kervansarayı, ve son olarak Edirne'nin ilk kapalı çarşısı olan ve Osmanlı'dan günümüze miras kalan Bedesten ve Eski Cami'yi gezdikten sonra vereceğimiz serbest zaman sonrası

Edirne'ye veda edip İstanbul'a doğru hareket ediyoruz.

İstanbul’a varışımız ile birlikte tur başlangıcında siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda tekrar geri bırakarak TATİLİNBURADA’nın başka bir organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

BİLGİLENDİRME

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuklar Rehber ve yardımcısına aittir.

Rezervasyon sırasında misafirlerimize kesinlikle Ön veya Arka koltuk garantisi verilmez .Koltuk sıralaması TATİLİNBURADA'nın operasyonu tarafından rezervasyon sırasına göre hazırlanır.

Tura katılacak misafirlerin araç kalkış saatlerinden 15 dakika önce kalkış noktalarında olmaları gereklidir.

Kalkış noktaları için belirlenen saatlerde trafik, kaza vb. rötar durumlarında gecikmeler yaşanabilir.

Tur katılan misafirlerimiz sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Trafik kanunu gereği araçta bulunan tüm misafirlerimiz seyahetleri boyunca emniyet kemeri takması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda TATİLİNBURADA sorumlu değildir.

Araç içerisinde bulunan kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde misafire aittir.

Tur bitiminde varılacak saatler ile alakalı bilgiler tahmini olup, mücbir sebeplerle gelişecek gecikmelerden TATİLİNBURADA sorumlu değildir.

Misafirlerimiz tur bitiminde alındıkları noktalara tekrar geri bıraklacaktır.Farklı bir yerde araç duramaz ve misafir farklı bir noktada inemez.Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız.

Acenta tarafınca tur için yeterli bir sayıya ulaşılamadığı taktirde misafirlere bilgi verilerek tur başka bir tarihe ertelenir veya misafirin isteği doğrultusunda iadesi yapılır.

Tura katılacak kişi sayısına göre araçlarımız değişiklik gösterebilir.

Gezi esnasında olumsuz hava şartları restorant tadilatı vb gibi durumlarda Rehberimizin insiyatifi doğrultusunda gezi seyrinde değişiklik yapılabilir.

Turun kalkışına 3 gün kala geziye katılacak misafirin isteği doğrultusunda iptal edilen tura yapılan ödemenin %50 si misafire iade edilir.Ancak misafir ön kayıt gerçekleştirmiş ve kapora vermiş ise  ne sebeple olursa olsun geziden vazgeçmesi durumunda ödediği kapora VAZGEÇME TAZMİNATI sayılır ve iadesi yapılmaz.

Dahil Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

TATİLİNBURADA’NIN Lüks Otobüsleriyle Ulaşım

TATİLİNBURADA’nın Araç İçi Sınırsız İkramları

TATİLİNBURADA’nın Hijyen Kiti

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

Öğlen Yemeği Ve Alınan İçecekler

Ekstra Belirtilen Organizasyonlar Ve Aktiviteler

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri