Azor Adaları ve Porto Turu

Destinasyon

Portekiz

Süre

8 Gün

Tür

Grup Tur

Tur Kodu

bm101

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

8 Gün
699 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

1,699 €

699

Tüm Ekstra Turlar Dahildir. 

 

 

Tur Programı Yazdır

1.Gün İstanbul - Lizbon - Azorlar - Terceira Adası / Angra do Heroismo
İstanbul İGA havalimanında tatilinburada.com rehberi ile buluşma sonrası; Türk Hava Yolları ile tarifeli seferi ile hareket ve Lizbon'a varış. Lizbon havalimanında karşılama ve yerel  Hava Yolları ile hareketle Terceira Adası’ndaki Lajes havalimanına uçuş. Terceira Adası, Santa Maria ve São Miguel’den sonra keşfedilen üçüncü Azor Adası’dır. Bu sebeple adını Portekizce “terceira” yani üçüncü’den almaktadır. Varışta Angra do Heroismo’da otelimize transfer ve yerleşme. geceleme otelde.

2.Gün  Terceira Adası
Siz değerli misafirlerimiz ile otelde alınacak kahvaltıdan sonra, Terceira Adası gezisi için hareket. İlk durağımız São João Batista Kalesi’nin de yer aldığı ve aynı zamanda belveder görevini Monte Brasil tepesi olacak. Duque da Terceira Bahçeleri’nin üst kısmındaki Alto da Memoria anıtından sonra otobüs ile keşif yolculuğu: Serretinha, Porto Judeu, Baia da Salga, Vila de Sao Sebastiao köyleri üzerinden Praia da Vitória kasabasına hareket. Lajes Askeri Üssü’nden geçerek Serra do Cume tepesi üzerinden Biscoitos bölgesindeki doğal havuzların bulunduğu bölgeye varış ve fotoğraf molası. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, adı Algar do Carvão olan 100 mt derinliğindeki bir volkan bacasının gezisi (200 basamak). Adanın güney kıyısına yer alan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan Angra do Heroismo şehrinin yürüyerek gezisi. 1534’te kurulan Angra şehri, Azorlar’ın siyasi, ekonomik ve dini merkezi olup barındırdığı değerli metal ve egzotik baharat bolluğu yüzünden durmadan İspanyol, İngiliz, Fransız ve Flaman korsanların hedefi olmuştu. XIX. Yüzyılda Portekiz’deki iç savaşlar Azorlar’da yankı yaptı. Adalar nüfusunun çoğunluğu olan Liberaller Saltçılara karşı isyan ederek yendiler. Böylece Angra şehri adanın başkenti ve do Heroísmo yani kahraman unvanlarını kazandı. Tur bitiminde otelimize dönüş.

3.Gün  Terceira Adası - Faial Adası / Horta
Turumuzun 3.gününde siz değerli tatilinburada.com misafirleri ile sabah kahvaltıdan sonra Terceira havalimanına transfer. SATA Air Açores’in Faial Adası’ndaki Horta havalimanına uçuş. Gönenç dönemi olan XVIII.-XIX. yüzyıllar arasında balina avı ve Avrupa ile Amerika arasındaki yolculuklarda ana durak olan Horta’da tedarik için mola veren gemilerle zenginleşen Faial’ın bir diğer zenginliği ise doğası. Adanın tam ortasında 2 km çapında 400 mt derinliğinde olan Caldeira kraterinin yer almaktadır. Faial Adası gezisine en son 1957/58 senelerinde faaliyet gösteren Capelinhos Volkanı ile başlıyoruz. Yakınlarında bulunan Volkan Keşif Merkezi’nde 3D film, Azor’un fenerleri sergisi ve volkanın oluşumuyla ilgili holografik projeksiyondan sonra yerel el sanatları sergisinde serbest zaman. Horta merkezinde alınacak öğle yemeğinden sonra tarihi merkezin gezisi. “Peter Café Sport” marinasından geçerek yapacağımız yürüyüşten sonra, Nossa Senhora da Conceição tepesinin ardında kalan Almoxarife plajında gezinti. Akşamüstü Horta’ya dönüş ve otele yerleşme..

4.Gün Faial Adası - Pico Adası
Turumuzun 4.gününde siz değerli tatilinburada.com misafirleri ile Sabah, kahvaltıdan sonra Horta limanına transfer. Yakın mesafedeki Pico Adası’nın batı ucunda bulunan Madalena limanına feribot ile yolculuk. 2351 metre ile Portekiz’in en yüksek dağı olan Pico, kendi adını verdiği Pico Adası’nda bulunmakta. Ada gezisine Şarap Müzesi ile başlıyoruz. Müzenin bahçesinde asırlık Ejder Kanı Ağaçları (Dracaena Draco) sizi şaşırtacak. Burada, volkanik bazalt molozların insan eliyle kenarlara yığılarak açılan küçük küçük bağlarda Verdelho do Pico isimli üzüm çeşidi yetiştirilmekte. Küçük ve volkanik bir adada, şarap üretimi açısından yaratıcı bir çözüm örneği sergileyen bağlarının manzarası, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almakta. Yerel bir restoranda alınacak öğle yemeğinin ardından, Mistério de São João korusu ve XVIII. yüzyıldaki yanardağ patlamalarının ada yüz ölçümünü artırmasından bu yana var olan Mistério da Silveira bölgesinden geçeceğiz. Vila de Lajes’de Balina Avcıları Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra adanın Kuzey kıyısına yönelip eski balina avcılarının limanı olan São Roque do Pico kasabası, Poças doğal havuzları ve şarap mahzenlerinin yer aldığı Cachorro köyünde vereceğimiz fotoğraf molasından sonra şirin bir kasaba olan Madalena’daki otelimize yerleşme.

5.Gün  Pico Adası - São Miguel Adası -Ponta Delgada
Turumuzun 5.gününde siz değerli tatilinburada.com misafirleri ile  sabah, kahvaltıdan sonra Ponta Delgada havalimanına transfer. SATA Air Açores’un tarifeli seferi ile São Miguel Adası’nın başkenti Ponta Delgada’ya varış. Santa Maria’dan sonra 1427-1431 yılları arasında Portekizliler tarafından keşfedilen ikinci ada olan São Miguel, verimli toprakları ve güvenli koylarından dolayı hızlı bir ekonomik büyüme yaşayarak önemli bir ticari merkezine dönüştü. Bir salgın hastalık nedeniyle azalan portakal ihracatı, 1870’den itibaren ananas, çay, tütün ve kenevir gibi yeni tarım ürünlerinin yetiştirilmesine yol açtı. Günümüzde São Miguel Azorlar’ın bölgesel yönetim merkezine ev sahipliği yapmakta. Kordon boyunda bulunan otelimize yerleşme ve yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra, São Miguel Adası’nın güney kıyısında yer alan başkent Ponta Delgada’nın keşfi: XVII. yüzyılda inşa edilip bugünkü halini XVIII. yüzyılda bazalt ve ignimbrit taşlar kullanılarak şekillenmiş ve Kraliyet döneminden kalma São Pedro Kilisesi, şehrin girişi olan Portas do Mar ve Campo de São Francisco Meydanı’nda, 1541 yılından beri manastırda bulunan Hz. İsa’nın “Ecce Homo” heykeli kullanılarak 1700 yılından günümüze kadar her sene düzenlenen dini geçit töreni ve şenliklere ev sahipliği yapan “Santuario do Senhor Santo Cristo dos Milagres” kutsal alanı ziyaretlerinden sonra serbest zaman. Akşam yemeği Ponta Delgada’nın nezih bir restoranı olan São Pedro’da. Geceleme otelde.

6.Gün  Ponta Delgada - Güneybatı Sahili - Sete Cidades - Kuzeybatı Sahili - Ponta Delgada
Sabah, kahvaltıdan sonra adanın en batı ucunda yer alan Ponta da Ferraria burnuna kadar yolculuk. Escalvado belvederinde verilecek fotoğraf molasından sonra, çapı yaklaşık 5 kilometre olan Sete Cidades kraterinin yamaçlarına çıkarken Vista do Rei belvederlerinde Mavi ve Yeşil göletlerin manzarası için fotoğraf molası. Kraterin alt kısımlarına inerken Santiago göletini geçtikten sonra varacağımız Sete Cidades kasabasının keşfi. Ardından adanın Kuzey kıyısında yer alan Rabo de Peixe balıkçı kasabası üzerinden São Miguel’in ikinci büyük ili olan ve lokal endüstriyel üretim ile balıkçılığın kutuplaştığı Ribeira Grande’ye doğru yolculuk. Yerel bir restoranda alınacak öğle yemeğinden sonra geleneksel likör tadımı. Água de Pau tepesi ve Jeotermal Santral’dan geçerek Caldeira Velhaa çağlayanına varış. Akabinde bir doğa rezervi olan ve ateş gölü anlamına gelen Fogo krater gölüne nazır bir belvederde fotoğraf molası. Ponta Delgada şehri istikametinde ilerlerken, Faja de Baixo’da bir ananas serası ziyareti. Küçük tacı ve yoğun lezzeti Azor ananasını benzersiz kılmakta. Tur bitiminde Ponta Delgada’daki otelimize dönüş.

7.Gün Ponta Delgada - Furnas – Porto
Otelde alınacak kahvaltıdan sonra valizlerle ayrılış. Populo ve São Roque plajları üzerinden, 1522 senesindeki depremle sarsılan adanın ilk başkenti Vila Franca do Campo istikametinde yolculuk. Yeraltından sürekli buharların çıktığı bir çok bacanın yer aldığı bölge olan Furnas’a varışta XVIII. yüzyılda Thomas Hickling´in başlattığı peyzaj çalışmasını XIX. yüzyılda Praia ve Monforte aileleri tarafından devam ettirdiği çalışmaların ürünü olan göletler, patikalar, egzotik çiçekler, asırlık ağaçlar ve termal su havuzundan oluşan Terra Nostra Parkı ziyareti sırasında yaklaşık 30 derece termal su havuzuna girme imkânı. Akabinde volkanik fenomen olan Caldeiras adı verilen buhar tüten bacalardan geçip Furnas Gölü kıyılarına varış. Öğle yemeğimiz, burada, yerde açılan kuyulara indirilen tencerede yaklaşık 5 saatten beri yer altının doğal ısısıyla pişiriliyor olacak. Yerel bir restoranda öğle yemeğinin ardından, 805 rakımdaki Salto do Cavalo belvederinden geçtikten sonra Avrupa’daki yegâne çay bahçelerinin bulunduğu Gorreana ve Porto Formoso bölgesine varış. Bir çay fabrikası ziyareti sırasında Broken Leaf, Pekoe ve Orange Pekoe türü çaylardan birinin tadımı. Tur bitiminde havalimanına transfer ve yerel hava yolları ile  hareketle Porto’ya varış. otelimize transfer ve geceleme.

8.Gün  Porto – İstanbul
Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Porto şehir turuna çıkmak üzere valizlerle otelden hareket: Modern ticaret ve iş merkezi olarak bilinen Boavista semtinden sonra ilk durağımız Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan Queijo Kalesi hudutları olacak. Buradan Douro Nehri’nin okyanusa döküldüğü yerdeki eski bir balıkçı köyü Foz mahallesinden geçerek nehir kıyılarından Porto merkezine doğru ilerliyoruz. Parkurumuz Carmo Meydanı’ndan başlayacak. Tarihi kitapçı “Lello” ve Clerigos Kilisesi’nden geçerek Aliados Meydanı’na ineceğiz. São Bento tren istasyonunu gezdikten sonra UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan, Douro Nehri kıyısında yer alan Ribeira semtinin keşfiyle son bulacak. Meşhur Ponte Dom Luis I köprüsü Porto’yu Gaia’ya bağlamaktadır. Graham’s Porto şarabı mahzeni ziyaretinden sonra Porto manzaralı muazzam The Vinum restoranda öğle yemeği. Ardından, Porto havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Bir başka tatilinburada.com organizasyonunda görüşmek üzere.

Dahil Hizmetler

Fiyata dahil olan servislerimiz

İstanbul – Lizbon- Terceira - Pico; Faial - Sao Miguel – Porto - İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);

3* otellerde oda&kahvaltı konaklama

Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;

Yerel bahşişler

Havaalanı vergileri

Rehberlik hizmetleri

Seyahat sigorta paketi

Dahil Olmayan Hizmetler

Fiyata dahil olmayan servislerimiz

Programda belirtilmeyen geziler

Her türlü kişisel harcamalar

Vize ücretleri.