Baştan Başa Muhteşem Almanya Turu 8 Gün

Destinasyon

Almanya

Süre

8 Gün

Tür

Tur Kodu

fr19

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

8 Gün
349 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

599 €

349

Tur Programı Yazdır

1. GÜN : İSTANBUL HAMBURG

İstanbul Havalimanı tatilinburada Kontuar'ı önünde buluşma. Bagaj ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları tarifeli seferi Almanya'nın ikinci büyük Avrupa'nın 7. Büyük metropolu dünya gemiciliginin başkenti Hamburg'a uçuyoruz.Varışımızı takiben bizleri bekleyen özel otobuslerimiz ile panoramik Hamburg şehir turumuzu yapmak üzere şehir merkezine gidiyoruz. Avrupa'nın dünyaya acılan kapısı meşhur Hafen City Limanıı, Şehrin tam merkezinde iki büyük iç göl olan Binnen- ve Aussenalster Gölleri.Balık Pazarı, Hamburg Tren Terminali,Rathaus Kulesi ,Amsterdamdaki Red light district in benzeri olan Reeperbahn Caddesi görülecek yerler arasındadır.Şehrin içinden bir sürü nehir akmaktadır, dolayısıyla bu özelliğinden dolayı şehirde tıpkı [Amsterdam] veya Venedik] gibi çok sayıda irili ufaklı köprüler bulunmaktadır .Turumuz sonrası otelimize transfer. Serbest zaman. Geceleme Hamburg'ta otelimizde.

2.GÜN : HAMBURG

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Bremen Turumuzu katılabilirler (50 euro) . Dolambaçlı parke sokaklarda, sivri çatıları ve kafesi pencereleriyle 500 yıllık tuğla evler, yeni antrepler ve işyerleri yan yanadır. Kent Rönesans döneminden kalma belediye binası, 800 yıllık St. Peter Katedrali ve eski Schütting ya da tüccarlar eviyle ünlüdür. Kentin banliyölerinde, örneğin Weser Irmağı'nın sol kıyısındaki yeni kentte, şirin ve güzel evler vardır. Üç şeritli bulvarları ve çiçek tarhlarıyla bu kesim "Avrupa'nın bahçe kenti" olarak anılır.Bremen Mızıkacıları Heykeli, 1405 senelik Hükümet Konağı, 1042 yılında yapımı başlayan St. Petri Kilisesi, 1537 senesinde yapılan Bremen'in zengin gelenekli zaanatkar odası "Schütting", 1600 senesinden Weser rönesansından kalma ticaret evleri ve 1404 yılında yapılan Bremen'in simgesi ve aynı zamanda hürriyet sembolü olan Roland-Heykeli, Fall Kulesi ,Böttcher Caddesi Son olarak ta bu tarihi eserlere biraz zıt olan ve 1966 senesinde yapılan modern Bremen Parlamentosu "Haus der Bürgerschaft" görülecek yerler arasında. Turumuz sonrası Hamburgtaki otelimize dönüyoruz.Akşam arzu eden misafirlerimiz için Hamburg Gece ışıltıları turu. Geceleme Hamburg'ta otelimizde.

3. GÜN : HAMBURG - LUBECK - BERLIN

Sabah kahvaltı sonrası Berlin'e dogru hareket ediyoruz.Tum gurubun katılımı sağlanır ise Berlin'e gitmeden önce extra Lubeck Turu (25 euro ) Hamburg'a yarım saat (60km) mesafade olan bu kent Almanya'nın Baltık denizi kıyısındaki en büyük limanına sahiptir ve Unesco Dünya Mirası Koruma Listesindedir. Her tarafı buram buramtarih kokan Lubeck'in sizlerde büyük hayranlık uyandıracagından eminiz.Marienkirche (Meryem Ana Kilisesi), yapımına 1173'te III. Heinrich döneminde başlanan romanesk katedral ile gotik ve Rönesans üsluplarının karışımı bir üslupta inşa edilen görkemli Belediye Binası (Rathaus) , Kuleli Kale Kapısı (Burgtor) (1444) ve Holsten Kapısı (Holstentor) (1477), Lubeck şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. (Not : Lubeck şehir turunu rehberimiz ikinci günde yapabilir).Berline' gitmek üzere yola cıkıyoruz. Yaklasık 290 km surecek yolculuk sonrası Avrupa'nın en fazla kültür barındıran kenti Berlin'e varış ve panoramik şehir turu. Batı Berlin'de, Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu görülecek yerler arasında. Doğu Berlin'de ise Unter den Linden, Museuminsel (Bergama Müzesi ve diğer müzeler), Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee .turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme Berlin'de otelimizde.( Not : Lubeck turunun yapılması ve trafik durumana gore Berlin şehir turu bir gün sonra yapılabilir. )

4. GÜN : BERLIN -POTSDAM

Sabah kahvaltı sonrası Serbest zaman. Dileyen misafirleriz rehberimiz tarafindan organize edilecek POTSDAM turumuza katılabilirler (50 Euro) . Berline yarım saat (45 km ) mesafedki bu tarihi Alman Kenti Unesco Dünya Mirası Listesindedir. Şehirr % 75 yeşil alan ile %25 binalar ve caddeleri içerir.Potsdam'da yaklaşık 20 göl ve nehir vardır.Sanssouci Sarayı, Dikiitaş, Brandenburg Kapısı, Nikolai Kiliisesi, Tarihi değirmen Ende, Rus kolonisi Aexandrowka, Fransız Kiliesesi, St. Peter und Paul kilisesi, Potsdam turumuz esnasında görilecek yerler arasıdadır. Turumzu sonrası otelimize dönüş . Geceleme Berlin'de otelimizde. (Not : Rehberimiz Potsdam extra turunu Dresden'e giderkende yapabilir.Yolcuların çoğunluk kararı ile belirlenir. Turun yol üstünde yapılması durumundan ücreti 20 Euro 'dur)

5. GÜN : BERLIN - DRESDEN

Sabah kahvaltı sonrası Dresdene dogru yola cıkıyoruz. Yaklasık 160 km sürecek yolculugumuz sonrası Dresdene varıyoruz.Ardından panoramik şehir turumuz başlıyor Almanya'nın bu eşsiz şehri Dresden! Kuzeyin Floransa'sı Dresden şehrinde nereye giderseniz güzel sanatlarla karşılaşırsınız. Elbe nehrinin kenarındaki bu şehre haklı olarak Elbe'nin Floransa'sı“ da denir: İtalya'nın ünlü metropolü gibi Dresden de çok sayıda dünya çapında sanat eseri koleksiyonları barındırır. Bugüne dek ayakta kalmış olan sayısız muhteşem barok yapı, Güçlü August döneminin şanını ve ihtişamını taşımaktadır. Avrupa'nın en güzel su saraylarından biri olan Moritzburg, Dresden'den yalnızca 10 km uzaklıkta kuzey yöndedir: Sarayın parkında yürüyüş yapabilir ve hayaller kurabilirsiniz. Turumuz sonrası Otelimize yerleşme ve geceleme Dresden de otelimizde.

6. GÜN : DRESDEN - MUNİH

Sabah kahvaltısının Münih'e Hareket. Münih'e varışta panoramik Münih şehir turumuzu yapıyoruz.Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Turk Caddesi , Belediye Binası , Marien Platz görülecek yerler arasında. Münih'te hiç beklemediginiz bir tarih kokusu sizleri büyüleyecek. Münih'in meşhur alış veriş marketlerinde alış veriş yapabilir. Münihe ozgu kafelerde lenebililrsiniz.Geceleme Münih'te otelimizde.

7. GÜN : MUNIH - SALZBURG

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz icin mükemmel doğasıyla, gölleriyle ünlü ve en önemlisi klasik müzigin duayeni MOZART' in şehri SALZBURG-AVUSTURYA turu sound of music filmini izlediyseniz arnavut kaldirimlariyla st. peter manastiriyla mirabell sarayiyla salzburg kalesiyle ve en önemlisi 1300 yillardan kalan Mozart'in doğdugu eviyle ünlü sehir turumuzu yaptiktan sonra Avusturya macaristan imparartorluğunun ünlü Kralicelerinden SISI' ye malolmuş tepeye (TEPENIN ORTASI OYULARAK YAPILAN ASANSÖR SISTEMIYLE) çıkılarak muhteşem Salzburg şehrine kuşbakışı bakıyoruz. Ve dilek dileme balkonunda dileğiimizi tuttuktan sonra (60 €) Geceleme Münih'te otelimizde. 

8 GÜN : MUNIH - ISTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılma. Serbest zaman. Rehberlerimizin belirleyeceği saatte Münih havaalanına hareket Türk Havayolları tarifeli seferi İstanbul'a hareket İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. 

Dahil Hizmetler

·         Türk Havayolları tarifeli seferi  ile Istanbul-Hamburg / Münih-Istanbul arası ekonomi sınıfı  uçak bileti

·         Şehirler arası tüm transferler

·         Hamburg'ta(Lubeck)  2 Gece, Berlin'de 2  Gece, Dresden'de  1 Gece, Münih'te 2 Gece vb. otellerde  oda Kahvaltı konaklama

·         Klimalı otobüsler ile tüm transferler

·         Dresden Şehir Turu

·         Bremen  ve Lubeck ,Potsdam,Salzburg, Dachau Toplama Kampı   Turuna katılma imkanı

·         Profosyonel Türkçe rehberlik hizmeti

·         Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

.          Havalimanı vergisi ve Hizmet bedeli

Dahil Olmayan Hizmetler

.         Yurtdışı çıkış harcı 

.         Vize Ücreti 140 Euro

.         Seyahat Sağlık Sigortası 

.         Kişisel Harcamalar

.         Extra Turlar