TÜM TURLAR DÂHİL BENELÜKS VE PARİS + EKSPRES FRANSA TURU

Destinasyon

Süre

8 Gün

Tür

Tur Kodu

ghj78

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

8 Gün
479 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

479

Tur Programı Yazdır

1.Gün | ISTANBUL – KÖLN – AMSTERDAM

İstanbul İGA Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Tatilinburada  kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından THY tarifeli seferi ile Köln’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ile şehir cafesine uçuş yorgunluğunu atmak için kısa bir mola ardından Amsterdam’a hareket. Varışı takiben Panoramik şehir turumuz başlıyor. Bu turumuzda Dam Meydanı, Leidseplein ve Rembrantplein caddeleri, Kraliyet Meydanı ve Sarayı, kırmızı fener sokağı görülecek yerler arasında. Turumuz sonrası Amsterdam Kanallarında Tekne ile gezintiye çıkıyoruz ardından serbest zaman. Geceleme Amsterdam'da otelimizde.

2.Gün | AMSTERDAM - MARKEN&VOLENDAM – ZAANDAM – LAHEY – DELFT– ROTTERDAM

Sabah kahvaltı sonrası tam gün düzenlenecek MEGA Hollanda turumuz için hareket. Tam gün sürecek olan bu turumuzda Amsterdam’ın kuzeyine gidip, birçok ünlü Şehri geçerek, güneyi dâhil olmak üzere dolaşıyoruz. Marken&Volendam, yel değirmenleri, peynir fabrikası, Zaanse-Schanse ve Lahey, SCHIVENINGEN, DELFT, ROTTERDAM görülecek yerler arasındadır.

3.Gün | AMSTERDAM  – BRUGE – GENT- BRÜKSEL

Otelde alınan kahvaltı sonrası Brüksel’e hareket. Brugge şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla beraber Avrupa’nın en iyi korunmuş Orta Çağ şehirlerinden olan Brugge’u tanıyacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Lonca Binaları ile çevrili Markt Meydanı, Şehrin simgelerinden Belfry Kulesi, Belçika’nın en önemli kiliselerinden Our Ladies Church ve Şehrin yönetim ve dini merkezi olarak bilinen tarihi Burg Meydanı, Belediye Sarayı ve Kutsal Kan Bazilikası bulunmakta. Tur sonrası alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ortaçağ Kuzey Avrupa'sının en büyük ve zengin şehirlerinden olan Gent şehri gezimizde tarihi şehir merkezini gezeceğiz. Ardından Brüksel’e doğru hareket ediyoruz. Varışımızla beraber yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Birçok tarihi yapıya evsahipliği yapan Avrupa’nın en hareketli meydanlarından Grand Palace, Görkemli yapısı ile Hotel de Ville, Brüksel şehir müzesi, Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Expo 58 Fuarı için yapılmış Atomium ve Heysel Stadyumu bulunmakta Tur sonrası otele transfer ve konaklama.

4.Gün | BRÜKSEL – LILLE – PARİS

Sabah kahvaltısı sonrası Lille’e hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sonrası Lille’e varıyoruz. Lille’de yapılacak ortalama 2 ila 3 saat arası sürecek panoramik şehir turumuz sonrası, Paris’e hareket. Varışımızın ardından panoramik şehir turu başlıyor. Bu turumuzda Eyfel Kulesi,ünlü alısveris. caddesi Champs Elysees, Louvre Müzesi,Zafer Meydanı ve Takı,Napolyon un mezarı panoramik olarak görülecek yerler arasında. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Serbest zaman. Geceleme Pariste otelimizde.

5.Gün | PARIS: ST.LOUIS - NAPOLEON MEZARI - VERSAILLES SARAYI – EİFFEL KULESİ – RESSAMLAR TEPESİ

Sabah ERKEN alınacak kahvaltı sonrası TAM GÜN Paris turumuz için hareket. (ST.LOUIS-NAPOLEON MEZARI,VERSAILLES SARAYI) Turumuzda ilk olarak Napoleon dahil bir çok Fransa kralının taç giydiği, gotik mimarinin en güzel örneklerinden olan Notre Dame katedralini gezerek başlıyoruz. Bir sonraki durağımız Napoleon’nun ebedi istirahatgahı olan ünlü Dom kilisesini panoramik olarak görüyoruz. Dom kilisesinin ardından Paris'in dışarısına çıkarak tarih yüklü bir Güneş Kral 14.Louis'nin yaptırdığı Versaillles sarayını geziyoruz. Fransa'nın yıllarca yönetildiği bu sarayda aynı zamanda Fransız sanat ve kültürünü geçmişten günümüze izleme olanağını bulacağız. Sarayın içerisindeki ünlü kraliyet şapeli, birinci dünya savasını bitiren Versailles antlaşmasının yapıldığı aynalı salon, Marie Antoinette'in yatak odası göreceğimiz önemli yerlersen sadece birkaçı. Ayrıca sarayın bahçelerinde muhteşem Fransız çevre dizaynına tanık olacağız. Fransa'nın simgesi haline gelmiş Eiffel kulesini ziyaret ediyoruz. Ardından hala bohem yaşantısının devam ettiği ressamlar tepesi ve buradaki adaklar kilisesi (SacreCoeur) gezilecektir. Geceleme Paris'te otelimizde.

6.Gün | PARIS – TUM GUN NORMANDİYA TURU

Sabah kahvaltının TÜM GÜN Normandiya turu organize edilecektir. Turumuz sonrası otelimize dönüş geceleme otelimizde.

7.Gün | PARIS – REİMS – NANCY – METZ - LUKSEMBURG

Sabah kahvaltısının ardından, rotamız; tarihi 13 Y.Y.’a dayanan, birçok Fransız kralının taç giyme töreninin gerçekleştiği, eşsiz gotik mimarisi ile Champagne bölgesinin “Kraliyet Şehri” olarak adlandırılan ve Notre Dame Katedrali ile ünlü Reims olacaktır. Reims ‘de gerçekleşecek kısa çevre gezisi ve molanın ardından, Nancy’e hareket. Varışımıza takiben kısa panoramik şehir turu ve mola ardından, Fransa‘nın kuzeyinde Moselle ve Seille nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuş bir Orta Çağ kenti olan Metz’e hareket. Varış ve panoramik şehir turu. Mola vermeden Lüksemburg’a hareket. Gece ışıklar altında Lüksemburg şehir turu sonrası, otelimize transfer. Geceleme Luxemburg veya yakın çevre otelimizde.

8.Gün | LUKSEMBURG - KÖLN – İSTANBUL

Sabah Kahvaltısının ardından Köln 'e hareket. Varışı takriben Köln Şehir Merkezine gidiyoruz. Köln, mimari yapıları, tarihi ve kültürel hazineleri ile bir dünya kentidir. Kentin en ünlü yapısı Kölner Dom (Köln Katedrali), yapımının tamamlandığı 1880'den bu yana Köln'ün dini ve coğrafi merkezi konumundadır. Roma Katolik Kilisesi'nin yönetimi altında bulunan Katedral, Köln Başpiskoposu'nun resmi ikametgâhıdır. Kent merkezinde bulunan Domschatzkammer Katedrali, sahip olduğu kaftanlar, heykeller, kutsal emanetler ve ayin eşyaları ile göz kamaştırır. Kentte bulunan Roma mimari tarzı kiliseler, Köln'ün en önemli kültürel değerlerindendir. Toplam 12 adet olan bu kiliselerin adları; St. Andreas, St. Aposteln, St. Cecilia, St. Georg, Groß St. Martin, St. Gereon, St. Kunibert, St. Maria im Kapitol, St. Maria Lyskirchen, St. Pantaleon, St. Severin ve St. Ursula'dır.Rhine Nehri Kenarında yapacağımız gezintisi sonrası Alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Tur bitimi Köln Havalimanına transfer ve İstanbul'a hareket. Ve Turumuzun sonu. Bir sonra ki Tatilinburada organizasyonunda görüşmek dileği ile… 

Dahil Hizmetler

*Türk Havayolları ekonomi sınıfı uçak bileti
*Havalimanı vergileri
*3 yıldız otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklama
*Alan-otel-alan transferleri
*Özel otobüs ile tüm transferler
*Panoramik Luxemburg, Paris, Brüksel ve Amsterdam şehir gezileri
*Lille & Reims & Nancy & Metz  gezisi
*Tüm gün Paris gezisi
*Normandiya gezisi
*Brugge gezisi
*Delft & Den Haag gezisi
*Amsterdam Kanallar gezisi
*Marken & Zaanse Schans & Volendam gezisi
*Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
*Otel ve turist şehir vergileri
*TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
*Tatilinburada.com güvencesi ve kaliteli hizmeti

Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm kişisel harcamalar ve programda belirtilmeyen geziler
*Vize Ücreti ve Yurtdışı çıkış pulu
*Programa dâhil olmayan müze ve ören yeri girişleri