Büyük Uzakdoğu Güzelleri - 11 Gün - Malezya, Vietnam, Kamboçya, Tayland PROMO

Destinasyon

Uzakdoğu

Süre

11 Gün

Tür

Tur Kodu

BM32

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

11 Gün
649 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

1,299 €

649

Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın!!!

Erken Al Az Öde !

Ekstra Turları Son 1 Ay Öncesinde Alan Misafirlerimize +%10 İndirim Uygulanacaktır. 

Tur Programı Yazdır

1. Gün: İSTANBUL – TAHRAN

08:15 ’de İstanbul 3.havalimanında buluşuyoruz, tatilinburada.com  rehberi  eşliğinde Mahan  Hava Yolları, tarifeli  seferi ile uçacağız. Rehber ve yetkilimizin yardımları ile C.in ve bagaj işlemlerimizi yapacağız,  Tahran  aktarmalı olarak   Kuala Lumpur  yolculuğumuz 11:35’de  başlıyor.  Tahran’a 15.00’da varıyoruz. İşlemlerin ardından saat 22.00’da Kuala Lumpur  uçuşumuz başlıyor…

2. Gün: TAHRAN - KUALA LUMPUR

Sabah 10.20’de varış. İşlemlerin ardından tatilinburada.com  rehberi ile Kuala Lumpur Şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuz da panoramik olarak Bağımsızlık Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Kraliyet Sarayı, Ulusal Müze, Parlamento, Ulusal Anıt, Ulusal Camii, Demiryolu İstasyonu görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Extra olarak düzenleyeceğimiz Kuala Lumpur Rain Forest turuna katılabilirler... Bu gezimizde Kuala Lumpur’un en önemli Tropikal ormanlarından birinde zaman geçireceğiz. Gerçek bir tropikal ormanda olmanın hissini yaşayacağınız gezimiz esnasında ayrıca hala daha bu ormanlarda yaşayan geleneksel Malay orman köylülerini ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrası Kuala Lumpur’a geri dönüyoruz sonrasında serbest zaman Geceleme otelimizde.

Kuala Lumpur Rain Forest Tur: 60€

 

3. Gün: KUALA LUMPUR – HANOİ (ARA UÇUŞ)

Sabah aldığımız kahvaltının ardından, otelden c.out işlemleri, transfer ve Kuala Lumpur havalimanına transfer. Uçuşumuzun ardından Hanoi  havalimanına ulaşıyoruz. Bagajlarımızı  alıp, dışarı çıkıyoruz, çıkışta  bizi yerel rehberimiz bekliyor olacak. Buradan özel otobüsümüz ile  otelimize  transferimiz yapılacaktır. Otele varışımızı takiben, odalarımıza  çıkıyoruz, ve eşyalarımızı  odalarımıza  bırakıyoruz, ve  vakit kaybetmeden, yeniden otelimiz lobisinde  hazır oluyor  ve  Hanoi ŞEHİR  TURU  için rehberlimiz eşliğinde harekete  geçiyoruz.

Hanoi şehir turumuzda Hoan Kiem Gölü, Ly Thai To Büstü, Bgoc Son Tapınağı, Ho Chi Minh Mozalesi, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı, Ba Dinh Meydanı ve Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelimize  dönüyoruz.

AKŞAM  YEMEKLİ-  SU KUKLASI TİYATROSU  EXTRA TUR 45€

Akşam extra turumuz olacak , Hanoi’de YEREL kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosu’nu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda  alacağız , bu gezimizin bitiminde  yeniden otelimize  dönüyoruz.

4. Gün: HALONG BAY TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltıyı  takiben,  serbest saatlerimiz olacak,  arzu eden misafirlerimiz için EXTRA  turumuz  olacak.

HALONG KÖRFEZİ – TAM GÜN- YEMEKLİ-TEKNE İLE KÖRFEZ TURU  95€

Saat 07:30  Kızıl Delta bölgesindeki  Halong Körfezine 3,5 saatlik yolculuk ile  turumuza  başlıyoruz.Çeltik tarlaları güzergahını takip ediyoruz, her iki taraftadır. 12:00: öğle saatlerinde Halong Şehrine ulaşıyoruz.Burada bizi bekleyen geleneksel bir  bambu tenkeye bineceğiz, Körfez turumuza  başlıyoruz. Körefz  tekne turumuz  esnasında , Tekne süzülürken taze deniz ürünleri öğle yemeği (sebze menüsü mevcuttur) servisi yapılıyor. Egzotik fotoğraflar için hazır olun, küçük adaların uçurumlarını çekin, Dövüş Cocks (Halong Körfezi sembolü), , Parmak, Tütsü Fırını, Ve Taş Köpekler. Ba Hang  yüzen köyünün etrafındaki küçük kano turuna çıkıyoruz.Thien Cung (Gökyüzü Sarayı Mağarası) adındaki en güzel mağarayı kanolar ile  ziyaret edeceğiz.

sarkıt ve dikitlerle süslü büyük odaları keşfedebilirsiniz. Turumuzun  sonunda  başladığımız Halong limanına dönüyoruz.Tekne turumuzun sonunda  bizi  bekleyen aracımız sizi Hanoi'ye geri dönüyoruz. Saat 20:00  civarında  otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde

5. Gün: ANTİK BAŞKENT NINH BINH - TAM GÜN TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası serbest  saatlerimiz olacak , arzu edenler için extra turumuz  var.

ANTİK BAŞKENT TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ TURU   80€

Ninh Binh gezisi sizi Vietnam'ın eski zamanlarına götürür, Bu yolculuk  Hanoi şehrinin 1000 yıl öncesine sizi götürecektir, tapınaklar, çalışkan ve misafirperver insanlar, sakin çeltik tarlaları ve özellikle inanılmaz karst manzaraları ile Ninh Binh, birçok turist tarafından "Karadaki Halong Körfezi ‘’ olarak adlandırılıyor. Hanoi'nin güneyine 90 km'lik bir otobüs yolculuğu sonrası , 11. yüzyılda Hanoi'nin öncü rolünü üstlenmeden önce antik Vietnam'ın başkenti olan Ninh Binh'e  varılıyor.Bu yörede, göreceğimiz yerler arasında ,  Tam Din Coc Mağaraları ve  10. yüzyılda hüküm süren Kral Dinh & King Le'ye ithaf edilen eski tapınakların bulunduğu çok sayıda güzel manzarlar vardır. Tarihi geleneksel tekneler ile tekne turumuzdan sonra, Öğle yemeğimizi de yerel bir  restoranda alıyoruz.  Turumuzun  sonunda yeniden Hanoi’ye  dönüyoruz. Geceleme  otelimizde.

6. Gün: HANOI - HO CHI MINH ( SAIGON ) ARA UÇUŞ

Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına geçiyoruz ve  SAIGON  uçuşumuzu  yapıyoruz. Saigon’a varışımızı  takiben, eşyalarımızı otelimize bırakmak üzere, otelimize  ulaşyoruz, kısa bir molayı ve eşyalarımızı  otele bırakmayı takiben, ŞEHİR TURU yapmak için rehberlerimiz ile  Otelden ayrılıyoruz. Ho Chi Minh, Vietnam'ın 7,123,340 nüfuslu ve en büyük şehridir. Adını eski Kuzey Vietnam'ın lideri Ho Chi Minh'ten alır. Önceki ismi Saygon'dur. Bu isim altında Fransız Koçinçin kolonisinin başkenti idi.  Eski postane binası kent meydanı , CU LONG  Yerel Pazar ve çevresi  göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Yine bugün Vietnam ‘ın dünyaca ünlü el sanatları galerini ziyaret edeceğiz, İpek dokumacılığı ve sedef  kakmacılık bunların başında yer alıyor. öğleden sonra serbest saatlerimizde  kenti keşfe devam ediyoruz. Geceleme otelimizde.

 

7. Gün: CHU CHI TÜNELLERİ VE MEKONG DELTASI TURU

Bugün otelimizde alacağımız  kahvaltımız sonrası serbest günümüz olacak.

CHU CHI TÜNELLERİ VE MEKONG DELTASI TURU-TAMGÜN 95€          

Vietnam savaşı esnasında Vietnam ordusunun savunma hatları arasında en meşhuru olan Chu Chi tünelleri bölgesini ziyarete  gidiyoruz. Ormanlık alan içerisinde dar tüneller  kazılmış ve savaşın bir bakıma  seyrini etkilemiş bir  cephe olan bu alan, günümüzde turistlerin en uğrak mekanlarından biridir. Tüneller bölgesinde  ki gezimiz  sonrası, tekrar  merkeze   dönüyoruz. Öğle  Yemeği yerel bir restoranda  alınacak.Öğleden sonra , MEKONG NEHRİ ne  doğru kara yolu ile yolculuğumuz başlıyor. Mekong Nehri, Dünya'nın 12., Güneydoğu Asya'nın 7. en uzun nehri. Toplam uzunluğu yaklaşık 4.900 km'dir. 810.600 km²'den daha geniş bir bölgenin sularını toplar. MEKONG NEHRİ kıyılarına geçiyoruz. Burada küçük kanolar ile geziler yapacağız, kültürel detayları rehberimizden dinleyeceğiz, turumuzun sonunda  akşam saatlerinde şehre  geri  dönüyoruz , Geceleme otelimizde

8. Gün: SAIGON- Phnom Penh (KAMBOÇYA)

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 07:00 de otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile  Kamboçya Vietnam hudut noktasına ilerliyoruz, 2 saat  sürecek yol, BAVET sınır  kapısına  ulaşıyoruz, burada  gümrük geçiş işlemlerimizi  yapıyoruz ve Kamboçya  tarfında bizi  bekleyen aracımıza  geçiyoruz. Artık Kamboçya topraklarındayız. Buradan Mekong Nehrini takip  ederek  Kamboçya ‘nın başkenti  PHNOM  PENH  şehrine  yolumuza devam ediyoruz, Öğleden sonra  varışımızı  takiben ŞEHİR TURUMUZDA  şehir  tanıyacağız. Saray binası ve KIZIL KYMER  işkence Müzesi  ziyaret edeceğimiz  yerler arasındadır.  Geceleme Phnom Penh de otelimizde.

GECE TURU MEKONG NEHIR TURU +AKŞAM YEMEĞİ  55€

Bu akşam ÖZEL BİR GEZİMİZ  olacak , Akşam Yemeğimizi  ise  MEKONG  NEHRİ üzerinde  TEKNE de alacağız.

 

9. Gün: PHNOM PENH - SIEM REAP
Bu sabah  otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile yolculuğumuz  Kuzeye doğru başlıyor, Kamboçya  coğrafyasını  göre göre, yapacağımız  300 km kara yolculuğumuz  sonrası ,  Siem Reap şehrine ulaşıyoruz.  Otelimize ulaştıktan sonra , odalarımıza yerleşiyoruz. Serbest  saatlerimizde  dinleniyoruz,  arzu edenler için Akam  çarşıda gezme , Masaj ve Akşam yemeği içerikli bir  extra turumuz olacak.

Akşam   Extra Turumuzda    GELENEKSEL MASAJ TERAPİ – AKŞAM YEMEĞİ    35€

Otelimizden rehberimiz eşliliğinde ayrılıyoruz, Siem Reap küçük ama canlı bir  kent, alış veriş dükkanların olduğu  çarşılar caddesine gideceğiz. Bugün geleneksel ayak MASAJ tecrübesini yaşamak için uygun bir gün olacak,  son olarak Akşam yemeğimizi  yerel bir restoranda alacağız. Geceleme  otelimizde.

 

10. Gün: SIEM REAP (ARA UÇUŞ) – BANGKOK – TARHAN

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ,  yapacağımız ara uçuş ile Bangkok’a hareket.

Bangkok şehir turu  ve ardından Rehberimizin vereceği serbest zaman sonrası , Mahan  hava yolları tarifeli seferi ile gece 23.35’de  Tahran’a hareket. Geceleme uçakta.

11. Gün: TAHRAN – İSTANBUL
Bu sabah  İstanbul‘a  ulaşacağız... 06.50 ’de İstanbul’a hareket 09:35’da varışımıza istinaden ; tatilinburada.com  hizmetlerinin sonu. İstanbul’umuza hoş geldiniz ! Turumuz sonrası, görüş ve fikirlerinizi LÜTFEN [email protected] a  mail atınız.

Dahil Hizmetler

*Uçak biletleri
*Otel konaklamaları (3 yıldız )
*Transferler
*Panaromik şehir turları
*tatilinburada.com profesyonel rehberlik hizmeti
*Zorunlu sigorta
*KDV
*Sabah kahvaltıları