PRAG’DA NE YAPILIR? YAPILABİLECEK 11 GÜZEL ÖNERİ

Kaynak; 20 Mart 2021 Yazarı: Işıl Arıkan

“Prag’da ne yapılır?” 30 yıl kadar önce şimdiki adı ile Çekya başkenti Prag “Kadife Devrimi” adı altında komünist rejime baş kaldıran barışçıl protestolarla tarihe imzasını attı. Ve o günden sonra da Prag Avrupa’nın en bohem turistik destinasyonlarından biri olmaya başladı.

Bir şehri ziyaret ettiğimde her zaman ilk önce turistik yerleri ve yapıları merak ederim. Ardından da kalan zamanda neler yapabileceğimi, şehirdeki konserleri, sergileri, varsa özel turları araştırırım.

Hem etkileyici mimarisi, hem komünist tarihi, hem Katolik ve Musevi dini yapıları hem de kozmopolit sosyal hayatıyla bugün Avrupa’nın en güzel kentlerinden biri olan Prag beklentileri farklı olsa da her yıl milyonlarca turisti kendine çekecek güzelliklere ve aktivitelere sahip.

Siz de benim gibi ziyaret ettiğiniz şehirdeki görülmeye değer yerler yanında yapılabilecek aktiviteleri de merak ediyor, mümkün olduğunca deneyimlemek istiyorsanız Prag’da ne yapılır? yazısında size sade bir liste sunacağım. Eğlence anlayışınıza ve beklentilerinize göre istediğinizi tercih edin ama Prag’ın tadını sonuna kadar çıkarmadan dönmeyin.

 

İÇERİK LİSTESİ

1. Prag Kalesi’ni gezin.

2. Bir yürüyüş turunda rehber eşliğinde Prag’ı keşfedin.

3. Petrin Tepesi’nden Prag manzarasını seyredin.

4. David Cerny’nin şehrin her yerindeki heykellerine yakından bakın.

5. Prag’ın Bebek İsa’sını görün.

6. Old Town Meydanı’nda zaman geçirin.

7. Sigmund Freud’un heykelini bulun.

8. Zizkov’un gece hayatını keşfedin.

9. Kukla gösterisi izleyin.

10. Vltava Nehri’nde tekne turu yapın.

11. Prag Çevresindeki Kasabalara Günübirlik Geziler Yapın