Ekspres Fransa Şarap Tadım ve Şatolar Turu

Destinasyon

Süre

4 Gün

Tür

Grup Tur

Tur Kodu

bm102

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

4 Gün
449 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

849 €

449

THY ile 1. ve 3. Gün Şarap Degüstasyonu 3.Gün Peynir Degüstasyonu ve EXTRA turlar DAHİL!

Tur Programı Yazdır

1.Gün    İstanbul – Cenevre – Côte de Beaune – Beaune
İstanbul İGA Havalimanında tatilinburada.com rehberi ile buluşma sonrası Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Cenevre’ye hareket , Fransa sınırında bulunan Cenevre hava limanına varış. Tur otobüsüyle otoyolu takip ederek Bourgogne bağcılığının kalbini oluşturan Côte d’Or’a hareket. Meursault, Puligny Montrachet, Volnay, Pommard bağlarının bulunduğu Côte de Beaune’nun keşfi. Bölgenin en önemli şarap üreticilerinden biri olan Château de Pommard’ın şarap müzesini, sanat galerisini ve şarap mahzenlerini gezdikten sonra Bourgogne’un bazı prestijli Premier Cru ve Grand Cru şaraplarının tadımı. Gezinin ardından, Beaune’e hareket, varış ve ardından otelimize yerleşme. Bourgogne’un mühceveri diye anılan Beaune şehrinin altında bir labirenti andıran kilometrelerce yeraltı galerilerilerinden oluşan şarap mahzenleri bulunmakta. Tarihi şehri yürüyerek keşfedişten sonra otele geçiyoruz. Geceleme otelde.

 

2.Gün   Beaune – Côte de Nuits Bölgesi - Dijon – Beaune
Sabah, Bourgogne'un kuzeyinde, Beaune ile Dijon arasında uzanan Côte de Nuits bölgesine hareket. Şarapları genellikle daha ağır olarak tanımlanan Côte de Nuits'deki Nuit St Geoges, Vosne-Romanée ve Clos de Vougeot bağlarının keşfi. Romanée bağlarında yetişen üzümlerle üretilen Romanée Conti şarapları dünyanın en pahalı şaraplarının başında yer almakta. Côte de Nuits’de, ünlü Bourgogne Şarap Şövalyeleri Birliği olan Confrérie des Chevaliers du Tastevin’in merkezi Château du Clos de Vougeot’yu ziyaret. Burada şövalyelerin tatma seremonilerinde toplandıkları salonu ve XII.ci yüzyılda Citeaux Keşişleri tarafından yapılan kiler ile meşeden oyulmuş devasa üzüm cenderelerini görebilirsiniz. Daha sonra, Gevrey Chambertin’de bir peynir imalathanesini ziyaret ederek bölge peynirlerini tanıma. Gevrey Chambertin’e çok yakın olan ve hardalıyla ünlü Bourgogne’un başkenti Dijon’a varış. Verilen serbest zaman sonrası, belediye binasına dönüştürülen Bourgogne Dükleri'nin sarayı, Notre-Dame Kilisesi, Verrerie sokağının Orta Çağ evleri, uğur getiren baykuşu ile Rue de la Chouette yaya sokağı, üç duvarı kalkanlı ev ve görkemli Rönesans stili evlerin bulunduğu şehir merkezinde gezinti. Serbest zamanın ardından, Beaune’daki otelimize dönmek üzere yola çıkış. Geceleme otelde.

 

3.Gün      Beaune – Chablis – Abbaye de Fontenay – Beaune
Bourgogne’un kuzeybatı sınırlarına doğru yola çıkış. Dünyaca tanınmış beyaz şarapları sayesinde bölgenin “Altın Kapısı” olarak adlandırılan Chablis’ye varış. Bir üzüm ve şarap uzmanı eşliğinde Serein çayı boyunca kalker yamaçlarda uzanan Chablis bağlarında tanıtım yürüyüşü. Gezi esnasında, seçkin bir tesiste bir şarap degüstasyonu. Şatoları öven ve üretici odaklı bir sınıflandırma yapan Bordeaux’nun tersine Bourgogne yöresi şarapları coğrafi özelliklere göre sınıflandırılmakta. Dört önemli Bourgogne değerlendirmesi ise en üst seviyede Grand Cru daha sonra Premier Cru, Village veya Commune ve en son Bourgogne olarak adlandırılmakta. Bağ gezisinin ardından, Chablis’ye dönüş ve kısa bir gezintinin ardından kasabanın pitoresk merkezinde öğle yemeği molası. Daha sonra, 1118 yılında Aziz Bernard tarafından kurulan ve Fransa’nın en eski “cistercien” manastırlarından biri olan ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan, Roman mimari tarzlı Fontenay Manastırı ve Bahçeleri gezisi. Ardından, otele geçiş ve geceleme otelimizde.

 

4.Gün      Beaune – Louhans – Cenevre
Sabah otelden çıkış işlemleri  ve 1443 de Bourgogne Dükü’nün şansölyesi Nicolas Rolin tarafından fakirler için bir hayır evi ve hastane olarak inşa ettirilen gotik mimarinin bir saheseri Hôtel Dieu-Hospices de Beaune’u ziyaret. Geziden sonra son alış veriş için serbest zaman. ardından, Cenevre hava limanına doğru yola çıkıyoruz. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a hareket. Varış ve turumuzun sonu. Siz değerli misafirlerimiz ile bir başka tatilinburada.com organizasyonunda görüşmek dileği ile…

Dahil Hizmetler

Dahil Olmayan Hizmetler

Ücrete dahil olan hizmetlerimiz

İstanbul/Cenevre/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı)

1. ve 3. gün şarap degüstasyonu

2. gün peynir degüstasyonu

3* otellerde oda+kahvaltı geceleme

Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri

Rehberlik hizmetleri

Havaalanı vergisi

Seyahat sigorta paketi