Ekspres Romanya - Moldova Turu 5 Gün - FIRSAT !

Destinasyon

Moldova

Süre

5 Gün

Tür

Tur Kodu

BM31

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

5 Gün
99 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

99

Tur Programı Yazdır

1. Gün: İstanbul – Kapıkule
Misafirlerimizle alınış noktalarında buluştuktan sonra Edirne Kapıkule sınır kapısına varış.

2. Gün: Kapıkule – Bükreş
Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Bulgaristan’ın Rusçuk şehrine ulaşmamızın ardından Tuna Nehri üzerinden bulunan Dostluk Köprüsü'nden geçerek Romanya Giurgiu Hududu'na geliyoruz, burada gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından  Doğu’nun Paris’i olarak hafızalara kazınan Bükreş şehir turumuza başlıyoruz. Bükreş'i yakından tanıma fırsatı bulacağımız bu turumuzda; Devrim Meydanı, Üniversite Meydanı, Roma Ahteniumu, Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” , Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK heykeli, Garnizon Binası, Bükreş Tarih Müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Yaklaşık 2 saat sürecek şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Köyler Müzesi & Nikolay Çavuşesku Evi turuna katılabilirler. Tur kapsamında ilk ziyaret noktamız 26 yıl sonra ilk defa 2016 yılında müzeye dönüştürülen; Romanya’nın efsanevi Komünist Lideri Nikolay Çavuşesku villasını ziyaret ediyoruz. İhtişamlı olarak mimarlar ve iç mimarlar tarafından hazırlanmış evini gezdikten sonra Romanya’nın her bölgesinden getirilmiş köy evlerinin ve köy evlerinde kullanılan eşyaların sergilendiği, Hernestau Parkı içerisinde bulunan açık hava müzesini ziyaret ediyoruz. Ekstra turumuzun ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek olan Romen Gecesi'ne katılabilirler. Romen gecemizin ardından otelimize geçiş yapıyoruz. Konaklama Bükreş’teki otelimizde.

Köyler Müzesi & Nikolay Çavuşesku Evi Turu: 35 Euro
Romen Restoranında Akşam Yemeği: 40 Euro 


3.GÜN Bükreş – Kişinev
Sabah otelimizde alınan kahvaltının ardından Kişinev için için yola çıkıyoruz uzun ama keyifli yolculuğumuzda sizleri yormadan arada verilen molalar ile Kişinev’e ulaşıyor ve şehirde panoramik gezi yapıyoruz. Gezimizde Büyük Stephen Anıtı ve parkı, The Alley of Classics Parkı, Pushkin Anıtı, Parlamento Binası, Moldova Kültür Müzesi, Eski Kilise, Bakanlıklar bulunmaktadır. Akşam konaklama otelimizde.

 4.GÜN Kişinev  
Sabah otelimizde alınan kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimizle rehberimizin extra düzenleyeceği Orchei Vechi-Cricova şarap mahzenleri turuna katılabilirler. Trebujni ve Butuceni köylerinin yanında bulunan doğal ve arkeolojik kent olarak tanınan Orchei Vechi arkeolojik kentini geziyoruz. Ardından Cricova ‘ya hareket ediyoruz. Cricova mahzenlerinde çok önemli şarap koleksiyonları bulunmaktadır. Şarap tadımlarımızın ardından otelimize varış ve konaklama.

Orchei Vechi-Cricova şarap mahzenleri turu : 40 Euro

 5.GÜN Kişinev – İstanbul
 
Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında geri dönüş için yola çıkıyoruz,  yolda verilen molaların ardından  varışımızla birlikte misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıyor bir daha ki tatilinburada.com organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. Turumuzun sonunda görüş, istek, teşekkür / şikayetlerinizi LÜTFEN ! [email protected] adresine gönderiniz…  (Daha İyi Hizmet Verebilmemiz Amacı ile)

Dahil Hizmetler

*Otobüsler ile ulaşım
*Otel konaklamaları 3 Yıldızlı Oteller 
*Transferler
*Panaromik şehir turları
*tatilinburada.com profesyonel rehberlik hizmeti
*Zorunlu sigorta
*KDV
*Sabah kahvaltıları