Ekspres Transilvanya Şatolar Turu

Destinasyon

Süre

4 Gün

Tür

Grup Tur

Tur Kodu

bm105

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

4 Gün
399 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

599 €

399

THY ile Tüm Extra Turlar ve Çevre Gezileri DAHİL!

Tur Programı Yazdır

1 Gün : İstanbul-Bükreş
Siz değerli tatilinburada.com misafirleri ile İstanbul İGA  havalimanı dış hatlarda buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Bükreş’e hareket. Varışımızın ardından karşılanma ve panoramik şehir turumuz için hareket. Panoramik olarak yapacağımız turumuzda Devrim Meydanı, Üniversite Meydanı, Roma Atheniumu, Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” (parlamento sarayı), Ulu Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk heykeli , garnizon binası , Unirii Meydanı , Bükreş eski şehir , Kraliyet Sarayı , Zafer Takı , ünlü Romen besteci piyanist George Enescu adına yapılmış müze, Bükreş’in en ünlü caddesi olan Calea Victoriei, havacılar anıtı Bükreş tarih müzesi görülecek yerler arasındadır. Köyler Müzesi & Nikolay Çavuşesku Evi gezisi ile günümüzü sonlandırıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Ardından dinlenme için serbest zaman.

Ekstra Köyler Müzesi & Nikolay Çavuşesku Evi Turu: FİYATA DAHİL

 

2 Gün : Bükreş-Sinaia-Bran-Braşov-Bükreş
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyor ve sonrasında Transilvanya & Şatolar turumuzu gerçekleştiriyoruz. Müthiş doğa ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Sarayı ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Drakula Şatosu’nu ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (kaşkaval) tadına bakabilirler ve alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara kilise, şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Buranın panoramik turuyla birlikte misafirlerimize şehrin meşhur restoranlarında vakit geçirebilecekleri serbest zaman veriyoruz ve akşam konaklama yapacağımız Bükreş’teki otelimize geri dönüş yapıyoruz. Sonrasında serbest zaman.

Ekstra Transilvanya & Şatolar Turu: FİYATA DAHİL

 

3 Gün : Bükreş-Rusçuk-Veliko-Tornavo-Bükreş
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Bulgaristan turumuz için hareket ediyoruz. Bulgaristan turumuzda Bulgaristan’ın tarihi Veliko, Tarnovo ve Ruşçuk şehirlerini ziyaret etme imkânımız olacak. Bükreş’ten ayrılarak 1 saatlik yolculuğun ardından Tuna Nehri üzerinde bulunan sınır kapısından geçiş yaparak Bulgaristan’a giriş yapıyoruz, ilk ziyaret noktamız Rusçuk şehri, Tuna Nehri kıyısındaki şehir parkı, Özgürlük Anıtı, Gelirler Binası, Adalet Sarayı göreceğimiz başlıca yerlerdir. Serbest zamanı ardından Tarnovo şehrine hareket ediyoruz ve 1 saatlik yolcuktan sonra Bulgaristan’ın eski başkentine ulaşıyoruz. Şehir turumuzda Tsaravets Kalesi, Trapezitsa Kalesi, Eski Çarşı başlıca göreceğimiz yerlerdir. Serbest zamanda meşhur Bulgar gül yağından yapılma sabun, krem, parfüm gibi hediyeleri alabilir veya muhteşem Yantra manzaralı restoran ve kafelerde vakit geçirebilirsiniz. Serbest zaman sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.

Ekstra Bulgaristan Turu: FİYATA DAHİL

 

4 Gün : Bükreş-İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra Parlamento Sarayı turumuzu gerçekleştiriyoruz. Guinness Rekorlar Kitabı’na göre, dünyanın en büyük sivil yönetim, en pahalı yönetim ve en ağır binasını ziyaret edeceğimiz bu turumuzda saray, politik ve yönetim yerleşkesi olarak Çavuşesku rejimi döneminde planlanmıştır. Çavuşesku, sarayın ismini cumhuriyet evi koymuş, ancak Rumenler halen halkın evi olarak adlandırmaktadır. Saray 270 m’ye 240 m tabana sahip olup, 86 m yüksekliğe ve 92 m yer alında derinliğe sahiptir. 1.100 odası bulunmakta ve 2 yeraltı otoparkı ile 12 kata sahiptir. Saray turumuz sonrası verilecek serbest zamanın ardından rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra İstanbul’a uçuşumuz gerçekleştiriyoruz. İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

Dahil Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Servislerimiz

THY ile İstanbul-Bükreş-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi

Belirtilen kategori otelde oda-kahvaltı esasında toplam 3 gece konaklama

Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri

Özel otobüs ile programda belirtilen tüm transferler

Panoramik Bükreş şehir gezisi

Otel ve Turist Şehir Vergileri

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Programda belirtilen TÜM EXTRA TURLAR

Dahil Olmayan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Servislerimiz

Programda belirtilmeyen geziler

Her türlü kişisel harcamalar

Vize ücretleri.