Tüm Turlar Dâhil Ekspres Ve Klasik İtalya Turu

Destinasyon

Süre

5 Gün

Tür

Tur Kodu

bm88

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

5 Gün
399 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

399

Tur Programı Yazdır

İSTANBUL – BOLOGNA – VENEDİK

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Tatilinburada görevlisi ile buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Tür Hava Yolları tarifeli seferi ile Bologna’ya hareket. Varışımız ile beraber Venedik’e hareket. (Bologna gezisi son gün yapılacaktır.) Tronchetto meydanına varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na varış ve panoramik şehir turu. Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Venedik`in sembolü olan Gondol turu. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelde.

 

VENEDİK - FLORANSA

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Floransa’ya hareket.

Varışımızı takiben gerçekleştirilecek panoramik şehir turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Turumuzu tüm şehri ve Arno Nehri'ni izleyebileceğimiz Michelangelo Tepesi’nde vereceğimiz fotoğraf molası ile noktaladıktan sonra otelimize transfer

 

FLORANSA - SAN GİMİGNANO - SİENA – ROMA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından gerçekleştirilecek olan Siena & San Gimignano turu için Siena’ya hareket ediyoruz. Siena’da gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda UNESCO dünya kültür mirası olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine götürecek. San Domenico kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokaklar görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Ortaçağ’ın büyüsünü şehri çevreleyen surlar ve kuleler ile yansıtan ve bu yüzden Ortaçağ’ın Manhattan’ı adını alan San Gimignano’yu geziyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Roma yolculuğumuz başlıyor Varışımızı takiben gerçekleştirilecek panoramik şehir turumuzda Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Dinlenme için serbest zaman. 

 

ROMA – NAPOLİ & POMPEİ - ROMA

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında misafirlerimiz ile gerçekleştirilecek olan Napoli & Pompeii turumuz için hareket. İlk durağı olan ve dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağ’ının eteklerinde uzanır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmış. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, Fauna Evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer alıyor. Bu gezimiz sonrasında Napoli şehir merkezine doğru gezimize devam ediyoruz. Buradaki turumuzda; XVI. Yy.’da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Konaklama otelimizde.

 

ROMA – BOLOGNA - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında rehberinizin belirteceği saate havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Bir başka Tatilinburada organizasyonunda görüşmek üzere. 

Dahil Hizmetler

*Türk Havayolları ekonomi sınıfı uçak bileti
*Havalimanı vergileri
*3 yıldız otellerde 4 gece oda-kahvaltı konaklama
*Alan-otel-alan transferleri
*Özel otobüs ile tüm transferler
*Bologna, Floransa, Roma, Venedik, Siena & San Gimignano, Napoli ve Pompei gezileri
*Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
*Otel ve turist şehir vergileri
*TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
*Tatilinburada.com güvencesi ve kaliteli hizmeti

 

Dahil Olmayan Hizmetler


*Tüm kişisel harcamalar ve programda belirtilmeyen geziler
*Vize Ücreti ve Yurtdışı çıkış pulu
*Programa dâhil olmayan müze ve ören yeri girişleri