Güney Afrika Güzelleri Müthiş PROMO - THY İLE

Destinasyon

Afrika

Süre

9 Gün

Tür

Tur Kodu

BM31

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

9 Gün
799 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

799

Erken Rezervasyon Fırsatlarını Kaçırmayın!!!

Erken Al Az Öde !

Ekstra Turları Son 1 Ay Öncesinde Alan Misafirlerimize +%10 İndirim Uygulanacaktır. 

Tur Programı Yazdır

1. Gün : İSTANBUL - CAPE TOWN

İstanbul  Havalimanı Dış Hatlar Terminali tatilinburada.com kontuarı önünde buluşma.Ardından Check-in pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Türk Havayolları  sefer ile dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan ve kıta Afrika'sının en güney ucundaki en büyük şehri Cape Town'a hareket. Geceleme uçakta.

 

2. Gün : CAPETOWN

Mother City Cape Town'a hoş geldiniz. Havaalanında bizleri bekleyen özel otobüsümüzle yapılacak olan panoramik şehir turunda Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri görülecektir. (Hava şartları müsait olduğu taktirde Masa Dağı Turu yapılacaktır.)Tur bitimi otele transfer ve odalara yerleşme.

 

3.Gün : CAPE TOWN / Masa Dağı ve Şarap Çiftlikleri Turu (Opsiyonel):

Sabah kahvaltısının ardından hareketle, Table Mountain ve Winelands turuna (öğle yemeği dahil) katılabilirsiniz. Hava şartları uygun olduğu takdirde teleferik ile Masa Dağı'nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonra 1679da kurulmuş olan Stellenbosch Kasabasına gidiyoruz. Şaraplari, meşe ağaçları ve Üniversitesi ile ünlü bu kasabadaki tarihi şarap çiftliklerinden birinde şarap tattıktan sonra öğle yemeği ve ardından Spier Çiftliğinde; karada dünyanin en hızlı hayvanı olan çitalari görüyoruz. Dahil: Masa Dağı Teleferik (hava durumuna bağlı), bir çiftlikte şarap tadımı, öğle yemeği (açık büfe/ya da set menü), Spier'de çitalara giriş (sevmek ekstradır).

 

4.Gün : CAPE TOWN / Ümit Burnu Yarımadası Turu (Opsiyonel):

Otelinizden sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay'a varılacaktır. Tekne ile açılarak Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek'den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach'te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarında Black Marlin Balık Restorantında öğle yemeğinden sonra Afrika'nın en güneybatı köşesi olan Bartholemeo Diaz'ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point'te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town'a dönüyoruz. Dahil: Foklara tekne ulaşımı, penguenlere, milli parka giriş, Cape Point feniküler (tren) ve öğle yemeği (salata, günün balığı ve tatlı).

 

5.Gün : CAPE TOWN - JOHANNESBURG

Sabah erken saatte alınacak kahvaltının ardından havaalanına transfer. 2 saatlik bir iç hat uçuşunun ardından altın şehri Johannesburg'a hoşgeldiniz. Johannesburg'a varışımızın ardından yapacağımız şehir turunda Şehir Merkezi Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton'i göreceğiz. Daha sonra opsiyonel Gold Reef City turu yapma imkanı. Golf Reef, Johannesburg'da en fazla altın çıkartılmış madendir. Tüm şehir bu madenin etrafında kurulmuş ve genişlemiştir. Buradan bugüne kadar toplam 1.4 milyon ton altın çıkmıştır. Çok daha derinlerde altın olmasına rağmen 4000 metre altına inmek maliyetli olduğundan bu maden kapatılmıştır. Altın öncesi Johannesburg'da 3 tane çiftlik evi varken şimdi Johannesburg Güney Afrika'nın en büyük kozmopolit ve zengin şehri olmuştur. Gold Reef City turuna Johannesburg'un altın geçmişi anlatılarak başlanıyor. Tur eski madencilerin ev ziyaretleri ile devam ediyor.Bu evler 1800'lu yıllardan 1900'lu yılların ortalarına kadar kullanılmıştır. 226 metrelik madene iniliyor ve altının nasıl çıkarıldığı anlatılıyor. Buradan altının dokümünün yapıldığı salona geçiliyor. Geceleme otelimizde.

 

6.Gün : JOHANNESBURG - SUN CITY

Sabah erken saatte alacağımız kahvaltının ardından Sun City'e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz süresince yol üzerinde opsiyonel olarak Lesedi Kulturel Köyü Turu yapılacaktır. Lesedi, Güney Afrika'da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Daha sonra Sun City'e doğru yolumuza devam ediyoruz.Varışımızın ardında Sun City'de yapacağımız oryantasyon turu yapıp odalarımıza yerleşiyoruz.

 

7.Gün : SUN CITY

Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından tam gün serbest süre. Dilediğinizce Sun City'nin eğlenceli ortamında gününüzü değerlendirebilirsiniz. The Lost City'i keşfedebilir veya Su Dünyası'nda yapay dalgalar içinde yüzebilirsiniz. Alışveriş ve eğlence merkezine gidebilir, Casino'da şansınızı deneyebilir veya timsah çiftliğine gidebilirsiniz. Ayrıca golf ve tenis gibi spor imkanlarını da değerlendirebilir, Supertrooper Show'u izleme imkanı da bulabilirsiniz.

 

8.Gün : PILANESBERG

Sabah kahvaltısının ardından Pilansberg National Park'ın içinde bulunan Bakubung Bush Lodge'a hareket. Otele varışı takiben odalara yerleşme ve dinlenmek için serbest süre. Akşamüstü otel lobisinde buluşmayı takiben yapılacak olan opsiyonel foto safari turumuzda gizemli ve bir o kadar da büyüleyici güzellikleri olan vahşi yaşamın içine davet ediyoruz sizleri. Üstü açık safari araçları ile yapılacak olan gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park'da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, bufallo ve gergedanları ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

9. Gün : PILANESBERG - JOHANNESBURG - ISTANBUL

Gün doğarken saat 05:00'de başlayacağımız safari turumuzda, vahşi tabiatın ve hayvanların Doğal yaşantılarını, özellikle sadece gün doğarken yaptıkları avlanmalarını seyredebilme fırsatını yakalayacağız.

Otele dönüşte alacağımız kahvaltının ardından Johannesburg'a doğru yola çıkıyoruz.Yolda opsiyonel olarak Aslan Parkına gidip nadir buluna beyaz aslanları görüyor ve yavrularını sevme imkanımız var. Havaalanına yolculuğumuz esnasında Cambamos alıveriş merkezinde durup hediyelik eşya alışverişi yapıyoruz. Tur sonunda  havaalanına transfer. ISTANBUL’A hareket. Varışımızla turumuzun sonu. Turumuzun sonunda görüş, istek, teşekkür / şikayetlerinizi LÜTFEN ! [email protected] adresine gönderiniz…  (Daha İyi Hizmet Verebilmemiz Amacı ile)

 

Dahil Hizmetler

*Uçak biletleri
*Otel konaklamaları (3 yildiz)
*Transferler
*Panaromik şehir turları
*tatilinburada.com profesyonel rehberlik hizmeti
*Zorunlu sigorta
*KDV
*Sabah kahvaltıları