GünüBirlik / Taraklı-Göynük-Çubuk Gölü Turu

Destinasyon

Süre

1 Gün

Tür

Tur Kodu

B04

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

1 Gün
169 TL

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

169 TL

Tur Programı Yazdır

// Taraklı - Göynük - Çubuk Gölü  Turu //

 

Araç Kalkış Noktalarımız

 

06:45 Bakırköy İncirli Dilek Pastanesi Önü

07:00 Gayrettepe Astoria Avm Önü

07:30 Levent Metro City Avm Önü

08:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

08:30 Yeni sahra Köprüsü ( E-5 Ankara istikameti )

08:45 Kartal Köprüsü  ( E-5 Ankara istikameti )

Son Kalkış noktamız olan Kartal köprüsünden misafirlerimizi alıp  TATAİLİNBURADA’nın araç içi ikramları eşliğinde  Şener Şen ve Olgun Şimşek’in rol aldıkları TTnet reklamı Mümkünlü Kasabası olarak geçen  Taraklı’ya hareket ediyoruz

Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örnekleriyle buram buram tarih kokan, cumbalı, renkli evleri, doğası, tertemiz sokak ve parkları ile her köşesi tablo yapılacak Taraklıda ilk durağımız Kültür Evi.

İlçenin restore edilen ender binalarından biri olan Kültür Evi’nde, kumaş dokuma aletlerini, çingenelerin yaptığı demir ve ferfore işlerini, Taraklı doğumlu ünlü hattat sanatçısı Saim Özel'in eserlerini ve yöresel kıyafetleri gördükten sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Bağdat Yolu üzerinde bulunan Taraklı'nın eskiden kervanların konakladığı ve yılların hiçbir zaman eskitemediği Tarihi Han'ı, sivil mimarinin ilçedeki en güzel örneklerinden Çakırlar Konağı ve eski Vali Konağı, Yavuz Sultan Selim’in Vezir-i Azamı Yunus Paşa tarafından Mimar Sinan’a yaptırılan Yunus Paşa Camii, (Kurşunlu Camii), yapıldığı yıllarda Yunus Paşa Camii’ni merkezi sistemle alttan ısıtılmasında kullanılmış Tarihi Hamam'ı Yusuf Bey Mahallesi’ndeki 5 asırlık Tarihi Çınar Ağacı'nı ve Osmanlı’dan Cumhuriyet’e kadar kullanılan Rüştiye Mektebi'ni gezilerinden sonra Göynük'e hareket ediyoruz.

Akşemsettin'in yöresi Göynük'te, ilk olarak Gazi Süleyman Paşa Hamamı ve Camii, Akşemsettin Türbesi'ni geziyoruz. Daha sonra şehri panoramik olarak göreceğimiz Zafer Kulesi'ne çıkıyoruz. Burada Göynük hakkında genel bilgi alıp, bol bol fotoğraf çektikten sonra, yörenin meşhur fasulyelerinin satıldığı dükkanlardan alışveriş yapıp, Çubuk Gölü'ne hareket ediyoruz.

Kayabaşı tepesinden inen bir heyelanın genişleyen vadiyi tıkaması sonucu oluşmuş, etrafı güzel çam ormanlarıyla kaplı Çubuk Gölü’nü ve Değirmenleri görüp fotoğrafladıktan sonra İstanbul'a hareket ediyoruz.İstanbul’a varışımız ile birlikte tur başlangıcında almış olduğumuz yerlerde misafirlerimiz ile TATİLİNBURADA’nın bir sonraki turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

 

 

 

 

BİLGİLENDİRME

Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuklar Rehber ve yardımcısına aittir.

Rezervasyon sırasında misafirlerimize kesinlikle Ön veya Arka koltuk garantisi verilmez .Koltuk sıralaması TATİLİNBURADA'nın operasyonu tarafından rezervasyon sırasına göre hazırlanır.

Tura katılacak misafirlerin araç kalkış saatlerinden 15 dakika önce kalkış noktalarında olmaları gereklidir.

Kalkış noktaları için belirlenen saatlerde trafik, kaza vb. rötar durumlarında gecikmeler yaşanabilir.

Tur katılan misafirlerimiz sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Trafik kanunu gereği araçta bulunan tüm misafirlerimiz seyahetleri boyunca emniyet kemeri takması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda TATİLİNBURADA sorumlu değildir.

Araç içerisinde bulunan kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde misafire aittir.

Tur bitiminde varılacak saatler ile alakalı bilgiler tahmini olup, mücbir sebeplerle gelişecek gecikmelerden TATİLİNBURADA sorumlu değildir.

Misafirlerimiz tur bitiminde alındıkları noktalara tekrar geri bıraklacaktır.Farklı bir yerde araç duramaz ve misafir farklı bir noktada inemez.Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız.

Acenta tarafınca tur için yeterli bir sayıya ulaşılamadığı taktirde misafirlere bilgi verilerek tur başka bir tarihe ertelenir veya misafirin isteği doğrultusunda iadesi yapılır.

Tura katılacak kişi sayısına göre araçlarımız değişiklik gösterebilir.

Gezi esnasında olumsuz hava şartları restorant tadilatı vb gibi durumlarda Rehberimizin insiyatifi doğrultusunda gezi seyrinde değişiklik yapılabilir.

Turun kalkışına 3 gün kala geziye katılacak misafirin isteği doğrultusunda iptal edilen tura yapılan ödemenin %50 si misafire iade edilir.Ancak misafir ön kayıt gerçekleştirmiş ve kapora vermiş ise  ne sebeple olursa olsun geziden vazgeçmesi durumunda ödediği kapora VAZGEÇME TAZMİNATI sayılır ve iadesi yapılmaz.

Dahil Hizmetler

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

TATİLİNBURADA’nın Lüks  Otobüslerleri İle Ulaşım

TATİLİNBURADA’nın Sınırsız Araç İçi İkramları

TATİLİNBURADA’nın Hijyen Seti

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

 

 

Dahil Olmayan Hizmetler

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Kişisel Harcamalar

Öğlen Yemeği ve Alınacak içecekler

Extra Belirtilen Organizasyonlar Ve Aktiviteler

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri