İskandinav Güzelleri Ekspres THY ile 6 Gün (Danimarka, Norveç, isveç )

Destinasyon

İskandinavya

Süre

6 Gün

Tür

Tur Kodu

BM30

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

6 Gün
399 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

399

Tur Programı Yazdır

1.GÜN İstanbul, Kopenhag

ilk gün, kalkıştan 3 saat önce, Istanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde rehberiniz ile buluşuyoruz. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra THY ile  3,5 saatlik bir yolculukla varış noktası masallar diyarı Kopenhag. Dünyanın en eski krallıklarından biri olmasının yanı sıra, Vikingler Dönemi’yle de ilgi çekici bir tarihe sahip olan Danimarka’nın başkentinde yapacağımız panoramik gezide, ülkenin yönetim merkezi olan Christianborg, Parlamento Binası Christianborg Kalesi, Amelienborg Sarayı, Kraliyet Kütüphanesi Black Diamond, Küçük Deniz Kızı Heykeli, Langelinie Limanı, pub ve barları ile ünlü Pitoresk Nyhavn Limanı, Borsa Binası günümüzü renklendirecek detaylar. Şehir gezisi sonrası otelimize yerleşiyoruz.

EKSTRA TUR :  Malmö  (75 Euro)

Gezimizde Malmö Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Kale aynı zamanda sanat galerisini içinde bulundurmaktadır ve giriş ücreti turumuza dahildir. İkinci Dünya Savaşı'nda kamplardan kurtulan 25.000 yahudi bu kalede bir müddet yasamıstır. Tarihe tanıklık edeceksiniz. Turumuz esnasında ufak Törg meydanı, St. Peter kilisesi, yürüyüş caddesi ve ana meydan görülecekler arasında.

2. GÜN Kopenhag, Oslo

Sabah kahvaltısı sonrası Oslo'ya hareket ediyoruz (Kopenhag-Oslo yaklaşık 610 km). Oslo varışımız sonrası serbest zaman ve geceleme Oslo, Lillestrom otelimizde.

3. GÜN Oslo

Sabah kahvaltısı sonrası Oslo Şehir Gezisi için hareket ediyoruz. Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Vigeland Park ve Frogner Parkı Oslo’daki keşif noktalarımız. Dileyenler istediklerini yaparak dileyenler de ekstra olarak düzenlenecek olan Akershus Kalesi ve Holmenkollen Tepesi Gezisi ile devam edebilir. Geceleme Oslo, Lillestrom otelimizde.

EKSTRA TUR Akershus Kalesi ve Holmenkollen Tepesi (60 Euro)

Tarihi 13. Yüzyıl'a dayanan bir kraliyet binası ve Orta Çağ Kalesi olan Akershus Kalesi'ni görüyor, ardından dünyanın en yeni ve en uzun kayak pistleri ile dünyaca ünlü Holmenkollen Kayak Atlama Merkezi'ni ziyaret ediyoruz.

4. GÜN Oslo, Stockholm

Sabah kahvaltısı sonrası günümüz Stockholm yolculuğu ile devam ediyor. İsveç ve Norveç ormanları arasından geçerek yapacağımız yolculukta ilk varış noktamız Varmland. Burada muhteşem manzaralara tanık olduktan sonra Viking Orta Çağ şehirlerinden biri olan Karlstad üzerinden Stockholm’e devam ediyoruz. Akşam geç saatlerde Upplands Vasby'de otelimiz bizi karşılıyor. (Oslo - Stockholm arası yaklaşık 526km)

5. GÜN Stockholm

Sabah kahvaltısı sonrası günümüz Panoramik Stockholm Şehir Gezisi’nde Gamla Stan, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı Belediye Sarayı, kraliyet kalesi olan Kungliga Slotteti ve 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası keşif duraklarımız. Öğleden sonra arzu edenler için ekstra Vasa Müzesi Gezisi seçenekler arasında. Gün Upplands Vasby otelimizde noktalanıyor.

EKSTRA TUR   Vasa Müzesi (60 Euro)

Dünyaca ünlü Vasa Müzesi Gezisi'nde, 17. Yüzyıl'da yaptırılmış olup, denize açılamadan batan ve 333 yıl denizin dibinde kaldıktan sonra 1961 yılında çıkartılan, 17. Yüzyıl gemisinin tek örneği, büyük Savaş Gemisi Vasa'yı görüyoruz.

6. GÜN Stockholm, İstanbul

Ülkedeki son günümüze kahvaltıyla başlıyor ve hazırlıklar sonrası tur liderinizin bildireceği saatte havalimanına doğru yola koyuluyoruz. Havaalanında bilet ve pasaport işlemleri sonrası TÜRK Hava Yolları ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varış sonrası gezimiz sona eriyor. Turumuzun sonunda görüş, istek, teşekkür /şikayetlerinizi LÜTFEN ! [email protected] adresine gönderiniz… (Daha İyi Hizmet Verebilmemiz Amacı ile) 

Dahil Hizmetler

*Uçak biletleri

*Otel konaklamaları (3 yildiz )

*Transferler

*Panaromik şehir turları

*tatilinburada.com profesyonel rehberlik hizmeti

*Zorunlu sigorta

*KDV

*Sabah kahvaltıları