Kenya Safari Turu

Destinasyon

Kenya

Süre

8 Gün

Tür

Grup Tur

Tur Kodu

FR63

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

8 Gün
1,399 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

2,899 €

1,399

ISTANBUL –NAIROBI– ABERDARES– LAKE NAKURU– MASAI MARA-LAKE NAIVASHA

Tur Programı Yazdır

1.GUN                   ISTANBUL –NAIROBI

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Tatilinburada kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla buluşma.Bagaj,bilet ve biniş işlemlerinin ardından THY tarifeli seferi ile Nairobi'ye hareket.Geceniz uçakta geçiyor.

 

2.GUN                   NAIROBI – ABERDARES

Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından varış.Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından özel araçlarımızla kahvaltı için Hilton Hotel'e hareket ediyoruz.Kahvaltı sonrası yine özel araçlarımızla Aberdares Milli Parkına hareket (170 km). Varışın ardından alacağımız Safari Brifingi ve öğle yemeğini alacağımız Aberdare Country Club'a yerleşiyoruz. Burada alınacak öğle yemeğinin ardından yağmur ormanlarının içinde yer alan ağaçtan yapılmış olan THE ARK oteline gidiyor ve tüm öğleden sonra buradan vahşi yaşamı gözlemliyoruz. Akşam yemeği ve geceleme THE ARK hotelde.

 

3.GUN                   ABERDARES – LAKE NAKURU

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından odaları boşaltıyor ve Büyük Rift Kanyonunun yanındaki Lake Nakuru Milli Parkına hareket ediyoruz (240 km).Yol üzerinde Mt.Kenya'dan doğan ve 72 metre yüksekliğindeki Nyahururu (Thomson) Şelalesini ziyaret ediyoruz.Ardından muhteşem göl manzaralı Lake Nakuru Lodge'e transfer ve check in işlemleri.Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından Milli Park içinde Safari turumuz başlıyor.Aslan,leopar,hipopotam,zürafa,ve özellikle Beyaz Gergedanların korunağı olan bu parkta vahşi yaşamın nasıl işlediğini canlı olarak izliyoruz.Akşam yemeği ve geceleme lodge'da.

 

4.GUN                   LAKE NAKURU – MASAI MARA

Kahvaltı sonrası Masai Mara Milli Parkına hareket ediyoruz (275 km).Varış ve Talek Nehrinin yanında yer alan Mara Simba Lodge'a transfer.Odalara yerleşme ve öğle yemeği.Öğleden sonra yine Safari Turumuz başlıyor.Tanzanya'daki Serengeti Milli Parkının uzantısı olan Masai Mara, Mara Nehri ile birlikte buradaki doğal hayatın en büyük avcılarının yaşadığı yer olarak bilinmektedir.Akşam yemeği ve geceleme lodge'da.

 

5.GUN                   MASAI MARA

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından tüm gün Safari turu ile geçiyor.Öğle,akşam yemekleri ve geceleme lodge'da.

 

6.GUN                   MASAI MARA – LAKE NAIVASHA

Günün ilk ışıkları ile birlikte aslanların avlanmalarını izlemek üzere hareket ettikten sonra kahvaltı için otele dönüyoruz. Kahvaltı sonrası Lake Naivasha'ya hareket ediyoruz (250 km).Yol üzerinde yerel halk Massai'lerin yaşadığı köyleri yakından görüyoruz.Özellikle kuş cenneti ve Kenya'nın Çiçek Vadisi olarak bilinen bu bölgeye vardıktan sonra Naivasha Sopa Resort'a transfer.Öğle ve akşam yemekleri ile konaklama bu resortta yapılacaktır.

 

7.GUN                   LAKE NAIVASHA – NAIROBI

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Naivasha gölünde tekne turuna çıkıyor ve Yarımay Adasını ziyaret ediyoruz.Bu adada Zebralar , Zürafalar arasında yürüyerek Safari turumuza çıkıyoruz.Tur bitimi Nairobi'ye hareket (100 km).Yol üzerinde Haandi Restoranda öğle yemeği alıyoruz.Ardından Nairobi'ye varış ve şehir turu.Bu turumuzda Milli ve Karen Blixen Müzeleri,Yılan Çiftliği ve Zürafa Merkezi görülecek yerler arasındadır.Ardından Norfolk Hotel'e transfer.Akşam yemeği dünyadaki tek Afrika Kabare Show'u the Safari Cats'i de izleyeceğimiz Nyama Choma restoranda alınacaktır. Geceleme otelinizde.

 

8.GUN                   NAIROBI –ISTANBUL

Odaların boşaltılması ve havalimanına transfer ve yine THY tarifeli seferi ile Istanbul'a hareket.Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından varış.

Dahil Hizmetler

  • THY tarifeli seferi ile İstanbul /Nairobi/İstanbul parkurunda ekonomi sınıf uçak bileti.
  • Program boyunca 1.sınıf lodge'larda tam pansiyon konaklamalar (içecekler hariç olmak üzere)
  • Alan/otel/alan transferleri
  • Tüm çevre gezileri ve Nairobi şehir turu
  • Milli Parklar giriş ücretleri
  • Parklar içindeki tüm Safari turları ve programda belirtilen tekne turları
  • Program boyunca profesyonel lokal rehberlik hizmeti

Dahil Olmayan Hizmetler

  • Kenya ayakbastı ücretleri
  • Yurt dışı çıkış fonu bedeli
  • Her türlü kişisel harcamalar ve otel extraları