Klasik Hindistan Turu - Altın Üçgen - Katar HY ile Extra Turlar ve Akşam Yemekleri DAHİL !

Destinasyon

Hindistan

Süre

8 Gün

Tür

Erken Rezervasyon Ürünü

Tur Kodu

BM099

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

8 Gün
599 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

599

Tur Programı Yazdır

1/2. Gün İstanbul - Doha - Delhi

İstanbul İGA  Havalimanı dış hatlar gidiş terminali tatilinburada.com  kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinizin tamamlanmasının ardından Dünyanın Beş Yıldızlı ender havayollarından biri olan Qatar havayollarının tarifeli seferi ile Doha'ya uçuş. Doha'ya varış. Uçak değişikliğinin ardından Yeni Delhi'ye hareket. Yerel saat ile Yeni Delhi'ye varış. Alanda bekleyen otobüsümüz ile Agra'ya hareket (250 km). Agra'ya varışımızın ardından otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme Agra'daki otelimizde.

3.Gün Agra

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Agra şehir turu için hareket ediyoruz. Moğol İmparatoru Şah Cihan tarafından, Kraliçe Mümtaz Mahal (Ercümend Banu Begüm) için 1632 yılında yaptırılan Taj Mahal'i ziyaret edecek, Agra Kalesi'ni ve saraylarını, Itmad-Ud-Daula anıtını (Baby Taj Mahal) ve Agra yerel pazarını gezeceğiz. Ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Agra'daki otelimizde.

4.Gün Agra (Fatehpur Sikri) - Jaipur

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından kırmızı şehir olarak bilinen Fatehpur Sikri turumuzun için hareket ediyoruz. 16. yüzyılın ikinci yarısında İmparator Akbar tarafından inşa edilmiş Zaferin Şehri olarak anılan Fatehpur Sikri, Babür İmparatorluğu'nun 10 yıl boyunca başşehri olmuştur. Fatehpur Sikri'de büyük anıtlar ve tapınaklar bir örnek mimari stilleri ile dikkat çekmektedir. Turumuzun ardından 250 km uzaklıktaki Jaipur'a doğru hareket ediyoruz. Pembe şehir olarak bilinen ve Rajastan'ın başkenti olan Jaipur'a varışımızda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Jaipur'daki otelimizde.

5.Gün Jaipur

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Jaipur şehir turu için hareket. Rajput mimarisinin en ihtişamlı örneklerinden biri olan, Amber Kalesi'ne fillerin sırtında çıkıyoruz. Kalenin içerisinde yer alan fildişi aynalar ve duvar süslemeleri ile bezenmiş camlar sizleri hiç bir zaman fethedilemeyen krallığın tarihine götürecek. Şehir gezimize, Şehir Sarayı Müzesi, Jantar Mantar Gözlemevi ve Rüzgârlı Saray ile devam edeceğiz. Şehir turunun ardından Jaipur'un yerel pazarında serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Jaipur'daki otelimizde.

6.Gün Jaipur - Delhi

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Delhi'ye hareket (Yaklaşık 250km). Delhi'ye varışımızın ardından Hindistan'ın modern başkenti Delhi'de değişik Hindu tapınaklarını panoramik olarak göreceğiz. Gezimizin ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Delhi'deki otelimizde.

7.Gün Delhi

Sabah kahvaltısının ardından eski ve yeniyi, yani antik ve moderni bir arada gözlemleyeceğimiz Eski ve Yeni Delhi gezimiz sırasında, etkileyici hükümet binası, yeşil parklar ve bahçeler, Qutub Minara, Kızıl Kale (panoramik olarak), Raj Ghat (Gandhi'nin Anıt Mezarı), Jama Masjid göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitiminde dileyen misafirlerimiz şehirde alışverişe çıkabilir ya da otelimizde dinlenebilirler. Akşam yemeği ve konaklama Delhi'deki otelimizde.

 

8.Gün Delhi - Doha - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman, otelden çıkış işlemlerini takiben otobüsümüz ile Delhi Havalimanına gidiyoruz. Qatar havayollarının tarifeli seferi ile Doha'ya hareket ediyoruz. Yerel saatle Doha'ya varış. Kısa bir beklemenin ardından İstanbul'a hareket. Güzel ve keyifli bir yolculuğun ardından yerel saatle İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki tatilinburada.com organizasyonunda görüşmek üzere… Turumuzun sonunda görüş, istek, teşekkür /şikayetlerinizi LÜTFEN ! [email protected] adresine gönderiniz… (Daha İyi Hizmet Verebilmemiz Amacı ile)

Dahil Hizmetler

*Uçak biletleri
*Otel konaklamaları (3 yıldız )
*Transferler
*Panaromik şehir turları
*tatilinburada.com profesyonel rehberlik hizmeti
*Zorunlu sigorta
*KDV
*Sabah kahvaltıları
*Tüm extra turlar
*Akşam yemekleri