TÜM TURLAR DÂHİL KUZEY VE GÜNEY İTALYA TURU

Destinasyon

Süre

9 Gün

Tür

Tur Kodu

rmt56

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

9 Gün
399 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

399

Tur Programı Yazdır

1.GÜN İSTANBUL – BOLOGNA – FLORANSA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde Tatilinburada görevlisi ile buluşma. Türk Hava Yolları tarifeli uçuşu ile Bologna’ya hareket. Bologna havalimanına varış ve tur otobüsümüzle Floransa şehir turu için hareket. Yapılacak panoramik şehir turumuzda Floransa şehrinin tarihi sokakları ve meydanlarını fotoğraflayarak başladığımız panoramik turumuzu PiazzaDellaRepublica (Cumhuriyet) Meydanında sonlandırıyoruz. Kısa bir molanın ardından arzu eden misafirlerimiz ile Rönesans’ın başkenti Unesco Dünya Mirası Floransa’yı rehberimiz eşliğinde adım adım keşfe devam ediyoruz. Öğleden sonra düzenlenecek olan “Medici’lerin izinde Rönesans Eserleri” turu için hareket. Turumuzda detaylı olarak Floransa tarihi, Rönesans dönemine yön vermiş Floransa’lı sanatçı ve bilim adamlarının hayat hikayeleri eşliğinde bu tarihi şehrin anıt eserlerini adım adım inceleyeceğiz. Turumuz esnasında Medici Aile’sinin Floransa’da hüküm sürdüğü PalazzoVecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan PiazzaDellaSignoria, Uffizi Sanat Galerisi, şehrin en eski köprüsü olan tarihi PonteVecchio ve Medici koridoru, 13.yy İlahi Komedya epic şiir yazarı ünlü edebiyat ustası DanteAlighieri’nin Evi, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del FioreDuomo’su ve “Cennetin kapısı” olarak adlandırılan kapısıyla ünlü Vaftizhane ve Floransa’nın ünlü tarihi pazarları görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

2.GÜN FLORANSA – ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya hareket. Varışa istinaden panoramik Roma şehir turu. Turumuzda şehrin en değerli hazinelerinden olan Vatikan (San Pietro), CastelSan't Angelo Melekler Şatosu, antik Roma döneminden kalma CircoMassimostadium kalıntılarını Barok Dönemi’nden kalma caddelerini otobüs ile panoramik olarak görüyoruz. Colosseum ‘ da verilecek kısa bir fotoğraf molası sonrasında; tur bitimi otelimize transfer ve öğleden sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN ROMA – NAPOLİ

Kahvaltının ardından yaklaşık 230 km mesafedeki Napoli’ye transferimiz gerçekleşiyor. Napoli' de yapılacak panoramik şehir turunda 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San FrancescoDiPaolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Şehir gezisi ardından arzu eden misafirlerimiz düzenlenecek Pompei gezisi'ne katılabilir. Geceleme otelde.

NOT: Pompei Antik Kenti Turu gezi ücretine dâhildir. Misafirlerimiz sadece giriş parasını kuruma ödeyecektir.

4.GÜN NAPOLI-BARI – ALBEROBELLO – BARI

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Bari’ye hareket. Napoli'den sonra Güney İtalya'nın 2. büyük kenti olan Bari'ye varışımızı takiben yapacağımız panoramik turumuzda; TeatroMargarito, Lungo Maro NazariaSauro Liman Caddesi, Porto Vecchio, yeni liman, belediye sarayı, hükümet konağı, adalet sütunu görülecek yerler arasındadır. Alberobello turu için hareket. 1995 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine alınmış Alberobello, Itria Vadisi’nde trulloların en iyi korunduğu ve bu nedenle de Puglia'da en çok turist çeken yerdir. Turumuz sonrası otelimize hareket. Odaların alınması ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN BARI – LECCE

Kahvaltı sonrası Lecce’ye hareket. Varışımızı takiben şehir turu. Güney İtalya’nın Floransa’sı olarak bilinen Lecce şehir turumuzda SantaCroce Bazilikası, antik şehir merkezi, Duomo Meydanı, Sant’Oronzo meydanı ve Napoli Kapısı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele yerleşme. Geceleme otelimizde.

6.GÜN LECCE – GALLİPOLİ– LECCE

Sabah kahvaltımızın ardından, GALLİPOLİ’yeŞEHİR TURU VE YÜZMEK için hareket ediyoruz…

öncelikle, bu şehrin ismi çok ilgi çekici. Çünkü hem ismi Gallipoli – Gelibolu, hem de telaffuzu kulağınıza çok senfonik geliyor.Gallipoli’de yapılarda Yunan ve Roma izlerini görebilirsiniz. Sokaklar ve evler çok ama çok şirin. Ayrıca bembeyaz. Denizin rengi harika. Gallipoli’de insanlar, siesta vakitlerini sahilde dinlenerek geçiriyor... Düşünsenize mesai saatinizde 3 saatlik bir izniniz var ve siz, hemen her gün bu keyfi yaşayıp sonra tekrar işinize devam ediyorsunuz.Gallipoli’de yeni şehir ve eski şehir birbirine bir köprü ile bağlanıyor (Güney İtalya’daki çoğu şehir bu planda kurulmuş). Eski tarafta kale ve liman göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca liman manzarası kaleden harika görünüyor… Fotoğraf çekmek için süper bir fırsat. Daha sonrasında, Muhteşem ve berrak denizde, yüzmek veya İtalyan mutfağının muhteşem deniz mahsullerini tatmak için serbest zaman. Rehberimizin vereceği saatte buluşma ve Lecce’ye, Otelimize geri dönüyoruz.

7.GÜN LECCE – OTRANTO - SANTA MARİA Dİ LEUCA – LECCE

Sabah kahvaltımızın ardından, Otranto’ya hareket. İtalya şehirleri konumu gereği çok fazla işgal ve istilaya maruz kalmıştır. Akdeniz’e açılan Osmanlı burayı es geçmemiş. Fatih Sultan Mehmet’in son geldiği ve alamadığı tek yer Otranto olmuş. Türkler’e o kadar aşinalar ki artık dillerine kadar yerleşmiştir… ‘’MamaliTurchi’’ (Anneciğim Türkler) deyimi. Otranto’da tam da kalenin içinde bir müze var. İçerisinde, Fatih Sultan Mehmet’in ve Osmanlı’nın tasvirleri bulunuyor. Müze ziyareti sonrası, sokaklarda Türk isimleri dikkatiniz çekecek.Otranto’da çok fazla kilise var. Kilise ziyaretleri sonrası, sahil bölümünde yer alan cafelerde buzlu macchiato deneyebilir, denizin maviliklerinde huzuru hissedebilirsiniz… Serbest zaman sonrası, çok yakın olan Santa Maria DiLeuca’ya hareket. İtalya’nın saklı cenneti olan, Santa Maria DiLeuca ; daha çok İtalya’nın turistik, küçük tatil beldeleri olarak tercih edilen yerlerden biridir ve çoğu İtalyan vatandaşının yazlık evleri bu bölgede bulunuyor. Bu arada, gezeceğimiz yerler, İtalya’nın kuzeyine nazaran çok daha ekonomiktir. Yüzme molası sonrasında, otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 

8.GÜN LECCE – TARANTO – LECCE

Sabah, kahvaltı sonrası TARANTO’ya hareket. Taranto hem tarihi, hem de güzel plajları ve denizi keşfedebileceğiniz az bilinen İtalya şehirlerinden biridir... Şehrin kuruluşu çok eski dönemlere dayanıyor. Buraya ilk Spartalılar yerleşiyor ve sonra Roma dönemine kadar yerleşim devam ediyor. Bu kültürlerin izlerini şehirdeki birçok yapıda ve Taranto arkeoloji müzesinde gezip, göreceğiz... Sonrasında kendimizi, Taranto’nun eşsiz denizine bırakıyoruz… geceleme otelde. 

9.GÜN LECCE – BARİ – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrasında toparlanma ve Bari havalimanına hareket. TÜRK hava yolları ekonomi seferi ile İstanbul uçuşumuz ve varışımızda Tatilinburada hizmetlerinin sonun.

Dahil Hizmetler

*Türk Havayolları ekonomi sınıfı uçak bileti
*Havalimanı vergileri
*3 yıldız otellerde 8 gece oda-kahvaltı konaklama
*Alan-otel-alan transferleri
*Özel otobüs ile tüm transferler
*Bologna, Floransa, Roma, Napoli, Bari, Alberobello, Lecce, Gallipoli, Otranto,
Santa Maria di  leuca, Taranto gezileri
*Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
*Otel ve turist şehir vergileri
*TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
*Tatilinburada.com güvencesi ve kaliteli hizmeti

Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm kişisel harcamalar ve programda belirtilmeyen geziler
*Vize Ücreti ve Yurtdışı çıkış pulu
*Programa dâhil olmayan müze ve ören yeri girişleri