RİGA GEZİLECEK YERLER LİSTESİ – EN GÜZEL 15 YER!

Kaynak; 11 Kasım 2018 Yazarı: Barış Çelebi

24 saat yaşayan şehirlerden biri olan Riga; Baltık ülkelerinin en büyük şehri olmasının yanı sıra Letonya‘nin da başkenti. Daugava Nehri’nin Baltık Denizi’ne açıldığı noktada 1200’lü yıllarda kurulan şehir Orta Çağ’dan kalma mistik havası, yemyeşil parkları ve renkli gece hayatı ile günümüz ve tarihin en güzel harmanlandığı şehirlerden biri olarak kabul ediliyor. Önemli kültür, finans ve ticaret kenti olması Riga gezilecek yerler listesinin oldukça çeşitli ve kalabalık olmasına neden oluyor.

Kuzey’in Paris’i olarak anılan Riga; Orta Çağ mimarisinin korunduğu Eski Kent ile Eski Kent’i çevreleyen 19. ve 20. yüzyıldan kalma zarif binalar, tarihi doku ile bütünleşen iki katlı evler ve komünizm döneminden kalma çok katlı Sovyet binalarından oluşuyor. Arnavut kaldırımlı taş sokaklarla bezeli Eski Kent o kadar iyi korunmuş ki sizi adeta tarihin tozlu sayfalarında kaybolmaya davet ediyor.

Riga Gezilecek Yerler Listesi

Yürümeyi seven bir kişiyseniz Riga tam olarak sizlik bir kent. Şehrin merkezinden çok fazla uzaklaşmayacaksanız genel olarak taksi ya da toplu taşımaya pek ihtiyaç duymayacaksınız.

Riga’nin turistik bölgesi genel olarak şehrin en uzun ana caddesi olan Brivibas Bulvarı’nın etrafında konuşlanmış durumda. Eski Kent’in tarihi dokusu hiçbir anı kaçırmamanız için sizi adeta yürümeye teşvik ediyor.

Eğer Riga’yı bütünüyle keşfetmek isterseniz gece bire kadar hizmet veren tramvay, troleybüs ve bolca otobüsten oluşan toplu taşımadan yararlanabilir, 5-10 Euro gibi ücretlerle taksilerden faydalanabilirsiniz.