Mega Benelüks ve Paris Turu 10 Gün THY ile Brugge Turu Hediye

Destinasyon

Benelüks

Süre

10 Gün

Tür

Tur Kodu

BM17

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

10 Gün
349 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

349

Avantajlı Ekstra Tur Paketi - Rezervasyon Esnasında Alan Misafirlerimize Özel 300€ Yerine 240€ 

Tur Programı Yazdır

1.Gün Istanbul – Köln  – Aachen
İstanbul  Havalimanında buluşma sonrası TÜRK Hava Yolları tarifeli seferi ile Köln şehrine uçuş, ve varış sonrası Köln şehrinde yapacağımız şehir turunda: Köln Katedrali , Reine Nehri ve Avrupa’daki Müslüman toplulukları tarafından yapılan Köln Camii’ni görüyoruz. Şimdi ise rotamız ; 30 TANE KRALIN TAÇ TAKTIĞI MUHTEŞEM ŞEHİR ; Aachen… Bu şehir, zengin maden yatakları tarafından çekilen Romalılar tarafından kurulmuştur. Uzun süre sanayi merkeziydi , fakat Charles zamanlarında, kasaba çok popüler ve ünlü oldu. Kral Charles,  Aachen’a  ayrıcalık tanıdı ve hatta şehri, Frank krallarının ikametgahı yaptı… Yerel Katedral, Aachen’in ana sembolü olmayı sürdürüyor. Bu kilise UNESCO tarafından dünya mirası listesinde de mevcut. Bu mimari hazine sadece büyüklüğüne değil lüks süslemeleri ve salon tasarımına da şaşırıyor. Bu katedral ziyaretimizden sonra ,  Market Meydanı’na hareket ediyoruz. Burada, 14. yüzyılda inşa edilmiş bir gotik Belediye Sarayı bulacaksınız. Belediye Sarayının karşısında, Granusturm ve 19. yüzyılda inşa edilen Maria ve Holy Peter kilisesi bulunmaktadır.


2.Gün Aachen – Lüksemburg  - StrazBurg
Sabah kahvaltımızın ardından, Lüxemburg’a hareket varışla beraber yapacağımız şehir turunda: Turumuzda Petrus nehri vadisi, UNESCO dünya kültür mirası kabul edilen eski şehir merkezi, Vedar sokakları, Anayasa Meydanı, şehir katedrali, Dükler Sarayı görülecek yerler arasında. Turumuz sonrasında StarzBurg’a Hareket. Varışımızı takiben Strazburg şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin olan Strazburg bir ünlü filozof ve bilim adamına da ev sahipliği yapmış. Gutenberg matbaayı burada icat etmiş. Rouget de Lisle de 1792’de Fransa’nın milli marşı La Marseillaise’i burada bestelemiş. Hümanizmin babası olarak tanınan Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe yaşamlarının bir kısmını burada geçirmişler. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan “Grande İle” ile turumuza başlayacağız. Notre Dame Katedrali , Rönesans dönemine ait muhteşem yarı ahşap evleri göreceğiz. Strazburg’un en güzel ve ilginç semti olan Petite France ( Küçük Fransa )’dan tekneye binerek Ren Nehri’nin bir kolu olan İll Nehri’nde keyifli bir tekne turu yapacağız. Gezimiz sırasında ; Rohan Sarayı , Avrupa Parlamentosu , üstü kapalı köprü , Derici semti , görkemli yapılar 1870-1918 yılları arasında inşa edilen Alman Semti , Avrupa Kosneyi ve İnsan Hakları Mahkemesi’nin modern binaları göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Bu güzel şehrin keyfini çıkarmak , lokal şarap üreticilerini ziyaret etmek ve muhteşem Alsace mutfağının tadına bakmak için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

3. Gün StarzBurg – Troyes – Paris
Sabah kahvaltımızın ardından , Paris’e hareket. Yol üzeri olacak bir ekstra turumuz mevcut…
Fransa’nın Şarap & Gurme ve özellikle ; Outlet CENNETİ olan Troyes’i keşif edeceğiz bu gezimizde… orijinal Gucci kabanların, D&G gömleklerin %50 indirimli satıldığını gördükçe inanılmaz şaşıracağınızın garantisini buradan veriyoruz sizlere… (50€)  turumuz sonrası Paris’e hareket ediyoruz. Varışımızla beraber yapacağımız ve yaklaşık 3 saat sürecek Paris şehir turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz,  **10 Misafirin talep etmesi halinde**  Extra olarak Disneyland turu düzenlenecek. 150€ Kişi Başı Ulaşım dahil // TEK PARK // Disneyland turu yapabileceklerdir..  tur bitimi otele transfer  ve konaklama otelimizde.


4.Gün Paris
Otelde alınan kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Eiffel Kulesi + Seine Nehri tekne gezisi + Montmarte ressamlar tepesi + Sacre Coeur Bazilikası + Notre Dame Katedrali turuna katılabilirler (90 Euro).  Fransa’nın adeta sembolü olan Eyfel kulesi. 1889 Yılında düzenlenen dünya fuarı için yapılan 330 mt yüksekliğindeki kulenin asansör ile ikinci katına çıktıktan sonra muhteşem Paris şehri manzarasını izliyoruz. Kule hakkında detaylı bilgileri Rehberimizden alıyoruz. Eyfel kulesi ziyareti ardından Seine Nehrinde yapacağımız tekne turunda Paris’in tarihi ve kültürel dokusu hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz Ardından konaklayacağımız otele transfer ve konaklama otelimizde.


5. Paris – Lille – (Anvers ve Gent Turu)
Sabah kahvaltımızın ardından , Lille hareket ediyoruz… varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzun bitimde otobüs ile otele transfer. Lille, Fransa'nın kuzeyindeki Nord-Pas-de-Calais bölgesinin Belçika sınırındaki en büyük şehri. Hem Nord-Pas-de-Calais Bölgesinin hem de Nord Deparmaninin merkezidir. Şehrin adı eski Fransızca da  Deûle ırmağındaki bir adadan gelir.

Dileyen Misafirlerimiz için ekstra turumuz mevcut. “Belçika İKONLARI” turumuzda Belçika’nın en önemli iki şehri olan Anvers ve Gent’i göreceğiz.  (70€)6.Gün Lille – Brugge – Brüksel
Otelde alınan kahvaltı sonrası Brüksel’e hareket.  YOL ÜZERİ BRUGGE TURU DAHİLDİR, HEDİYEDİR ! Brugge şehrine hareket ediyoruz. Varışımızla beraber Avrupa’nın en iyi korunmuş Orta Çağ şehirlerinden olan Brugge’u tanıcağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Lonca Binaları ile çevrili Markt Meydanı, Şehrin simgelerinden Belfry Kulesi, Belçika’nın en önemli kiliselerinden Our Ladies Church ve Şehrin yönetim ve dini merkezi olarak bilinen tarihi Burg Meydanı, Belediye Sarayı ve Kutsal Kan Bazilikası bulunmakta. Tur sonrası alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Brüksel şehrine hareket varışımızla beraber yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Birçok tarihi yapıya evsahipliği yapan Avrupa’nın en hareketli meydanlarından Grand Palace, Görkemli yapısı ile Hotel de Ville, Brüksel şehir müzesi, Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Expo 58 Fuarı için yapılmış Atomium ve Heysel Stadyumu bulunmakta Tur sonrası otele transfer ve konaklama.

 


7.Gün Brüksel – Roterdam – Lahey – Volendam – Amsterdam
Otelde alınan kahvaltı sonrası Amsterdam’a doğru yola çıkıyoruz.  LAHEY + MARKEN & VOLENDAM – BÜYÜLÜ HOLLANDA 90€ turu.   Hollanda’nın 2.büyük şehri olan Roterdam’ı tanıyacağımız turumuzda Hollanda’nın modern tarzını en iyi yansıtan bu zengin ticaret ve lojistik şehrinde, adını hümanizm akımının öncülerinden Erasmus’dan alan, tek sütunlu yapısıyla görenlerin kuğuya benzettiği Erasmus Köprüsü, ünlü mimar Piet van Blom imzalı Floransa’da bulunan Ponte Vechio’dan ilham alınarak tasarlanmış küp evler ve Rotterdam limanı görülecek yerler arasında. Ardından Lahey’e hareket Lahey’de görülecek yerler arasında Parlamento binası, Yüce adalet divanı, Meclis binası bulunmakta Tur sonrası Amsterdam’da konaklayacağımız otele hareket otele transfer ve konaklama otelimizde.


8.Gün Amsterdam
Otelde alınan kahvaltı sonrası meşhur yel değirmenlerini görüp Hediyelik eşya ve peynir alışverişi sonrası Amsterdam şehrine hareket Yapacağımız şehir turunda: Waterloplein, Çiçek Pazarı, Rokin caddesi, Dam Meydanı, Kraliyet sarayı, Damrak caddesi ve Central Station görüldükten sonra Amsterdam’da yarım gün serbest zaman veriyoruz.  Geceleme otelimizde.

9.Gün Amsterdam – Düsseldorf
Sabah kahvaltımızın ardından , Düsseldorf’a hareket. Varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz.  Çoğu Avrupa kenti gibi Düsseldorf’un da merkezinde bir eski şehir merkezi bulunuyor, Almanca’da Altstadt deniyor (birebir çevirisi Eskişehir). Ne yazık ki Düsseldorf, İkinci Dünya Savaşı’nda bir hayli bombalanmış ve Altstadt’ın çoğu yıkılmış ama eski haline uygun biçimde yeniden inşa edildiği için hala görülecek binalar var. Göreceğimiz yerler arasında, Neander Kilisesi (Neanderkirche), St. Lambertus Bazilikası, Düsseldorf Şehir Anıtı, Radschlagerbrunnen Çeşmesi  yer almaktadır.


10.Gün Düsselforf – Köln

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından  Köln şehrine hareket varışla beraber havalimanına transfer oluyoruz TÜRK Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ve varışla turumuz sona eriyor. Turumuzun sonunda görüş, istek, teşekkür / şikayetlerinizi LÜTFEN ! [email protected] adresine gönderiniz…  (Daha İyi Hizmet Verebilmemiz Amacı ile)

Dahil Hizmetler

*Uçak biletleri
*Otel konaklamaları (3 yıldız )
*Transferler
*Panaromik şehir turları
*tatilinburada.com profesyonel rehberlik hizmeti
*Zorunlu sigorta
*KDV
*Sabah kahvaltıları
*Bruge turu