Mega Britanya Turu - THY ile

Destinasyon

Britanya

Süre

11 Gün

Tür

Tur Kodu

BM16

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

11 Gün
599 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

1,599 €

599

Tur Programı Ekstra turları paket halinde satılmaktadır. 

Paket Fiyatı 350€

Tur Programı Yazdır

1.GÜN İSTANBUL – EDİNBURGH

İstanbul İGA havalimanında tatilinburada.com kontuarı önünde buluşma. TK 1345 sefer sayılı uçak ile saat 12.35 ’de Edinburgh’a hareket. Saat 15.00 de Edinburg'a  varış. Pasaport işlemleri sonrası özel aracımıza transfer. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan bu büyüleyici  şehri yakından tanıyacağımız  turumuzda;  Princess Street, Royal Mile, St. Giles Katedrali göreceğimiz yerler arasında.  Turdan sonra  otelimize yerleşme.  Serbest zaman. Geceleme Edinburgh’da.

 

2.GÜN EDİNBURGH

Sabah alacağımız kahvaltının ardından,  Rehberimiz eşliginde ilk once  Britanya kraliyet ailesinin İskoçya’daki resmi ikametgahı olan Holyrood Sarayı (Holyrood Palace),  ziyaretimiz var. Saray, 16. yüzyıldan bu yana resmi davetlere ve törenlere ev sahipliği yapıyor. Royal Mile’nin güney kısmında yer alan halka açık saraydır,Daha sonra,  Edinburgh’un nefis manzarasını sunan şehre hakim konumdaki Edinburgh Kalesi'ni görecegiz. Ögleden sonra serbest zaman. Geceleme Edinburg’da.

 

3.GÜN EDİNBURGH – İSKOÇYA – HİGLAND - İNVERNES - ABERDEEN

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyoruz. Kuzey İskoçya’ya doğru yol alıyoruz. Ünlü film Cesur Yürek (Braveheart) filminde konusu geçen Stirling Kalesi'ni yol güzergahımızda görecek ve bilgi alacağız. Aberfoyle ve Trossachs bölgesini gezeceksiniz. Kraliçe Elizabeth ormanları içinden geçecek, bazı küçük göller göreceğiz. İskoç Göller bölgesinin en güzel gölü olan Lemond Gölü etrafında dolaşırken göreceğiniz manzaralara hayran kalacaksınız. Highland bölgesinden geçerek Kuzey Denizi kıyısındaki Invernes kasabasına kadar doğa bize güzel surprizler hazirlayacak. Inverness; yerel idare bakımından Birleşik Krallık İskoçya ülkesinin ''Highlands'' bölgesinin merkezidir. Coğrafya görüşüyle de İskoçya'nın en kuzey engebeli kısmıdır. Turistik olarak  kalesi ve St. Andrew Kilisesi vardır. Turumuz sonrası Aberdeen'e hareket ediyoruz. Sizi inanılmaz bir şekilde şaşırtacak olan bu şehir, İskoçya'nın en büyük 3.şehirdir. Konumu gereği, bir liman kenti olmasına karşın ; en büyük ticaret şehirlerinden biri olan Aberdeen, tarihi dokusu ile sizi büyüleyecek.  2 saatlik şehir turu sonrası,  Otelimize yerleşme. Geceleme.

 

4.GÜN ABERDEEN - GLASGOW

Sabah kahvaltısının ardından ilk durağımız, içinde bir canavarin yasadigina inanilan Ness Gölü. Loch Ness, İskoçya'nın Highlands bölgesinde yer alan bir vadi set gölüdür. Oldukça derin ve geniş olan Loch Ness, deniz seviyesinden 15.8 metre yukarıdadır. 5 adet beslendiği nehir kahverengi suları ve güzel manzaralarının yanında gölü bu kadar ünlü yapan şey "Loch Ness Canavarı" efsanesidir. Kısaca Nessie olarak da bilinen canavarın varlığına bilimsel bir kanıt, yapılan birçok aramaya rağmen bulunamamıştır. İnananları, aramalar sırasında canavarın gölün derinliklerindeki mağaralara saklandığını ve çamurlu sular yüzünden görülemediğini iddia ederler. Göllerin prensesi lakapli Lemond gölü ve ulusal parklar Trossachs ve Cairngorm size unutamayacaginiz anlar yasatacak. Glasgow bugünkü son ziyaret noktamiz. Öğleden sonra Glasgow'a varıyoruz. Glasgow şehir turumuzu yapıyor ve ünlü George meydanında durup, yürüyerek yaklaşık 30 dakikalık küçük bir gezinti yapıyoruz. Modern mimarinin kurucularından olan Mackintosh'un Willow Tea Room'unu görmeye çalışacağız. Burada güzel bir çay içebilirsiniz. Turumuz sonrası konaklama Glasgow’da.

5.GÜN  GLASGOW- GÖLLER BÖLGESİ – WİNDERMERE – YORKSHİRE

Sabah kahvaltısının ardından Bugün bir süre otoyolda seyahatimiz sürecek. Windermare Gölü çevresindeki dağların eşsiz görüntüleri, sahiller ve insana huzur veren en büyüğü 15 kilometrekare olmak üzere, irili ufaklı onlarca gölün bulunduğu bu doğal park, sunduğu eşsiz manzaralar ve temiz havası ile bizleri büyüler. Dünyanın en güzel yerlerinden olan İngiltere Göller Bölgesi bir tablo güzelliğindedir. Buradaki en büyük göl olan Windermare’de mola verip 1 saatlik tekne turuna katilacagiz. Öğleden sonra da yine İngiltere’nin en güzel bölgelerinden Yorkshire bölgesine gidecegiz. York gezimizi yaptıktan sonra odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

6.GÜN  YORKSHİRE – CAMBRİDGE - LONDRA

Kahvaltı sonrası bugün turumuz için İngiltere’nin güney istikametinde yol alacagız. Yolumuz ilk önce ünlü üniversite sehri Cambridge’e düşecek. Cambridge şehrini geziyoruz. Kolejler, Great St.Mary’s Klisesi, Mathematical Bridge gezilecek yerlerden bazıları. Burada verecegimiz uzun mola sonrası Londra’ya hareket. Londra şehir turmuzda Big Ben, Westminster Abbey, Piccadilly, Trafalgar Meydanı, Buckingham Sarayı, Downing Street, Thread Needle Street, St. Paul Katedrali, Tower of London, Oxford Caddesi, Hyde Park, Regent’s göreceğimiz yerlerden bazıları. Otelimize yerleşme. Arzu eden konuklarımızla rehberimizle birlikte çevreyi tanımak Londra’nın gecesini yaşamak ve gezmek için otelden ayrılıyoruz. Geceleme otelimizde.

7.GÜN  LONDRA

Kahvaltıdan sonra arzu eden konuklarımızla birlikte yürüyerek Londra kültür turu yapıyoruz. Metro / otobüs kullanılarak yapılacak bu turda Londra’nın tarihi ve turistik yerleri görülecektir. Londra’nın kalbi sayılan Trafalgar Square’i ve İngiltere’nin en önemli sanat merkezi sayılan National Galeri gezilecektir. Dünyanın tüm ünlü ve başarılı ressamlarının orjinal tabloları ve daha bir çok tanınmış eser burada sergilenmektedir. Giriş ücretsiz. Öğleden sonra eşsiz yapılarıyla ünlü tarihi Covent Garden bölgesi; ünlü magaza Harold görülecektir. Dünyanın en büyük dönme dolabı London Eye‘ya binilecek ( Giriş ücreti yolculara aittir). Dünyanın en yüksek gözlem tekerleği olan London Eye’dan baktığınızda muazzam bir manzaraya şahit olacaksınız. London Eye’a yüksek teknoloji ürünü kapalı kapsülün içinde yapacağınız yolculuk 30 dakika sürecek ve sizi Thames Nehri’nin 135 m.yukarısına taşıyacak…Tur bitiminde Sherlock Holmes Pub’ı ziyaret ederek hoşça vakit geçirilebilir. Geceleme otelde.

 

8.GÜN LONDRA – OXFORD -  STRAFORD – UPON AVON - CHESTER

Kahvaltı sonrası rotamız Britanya’nin ilk universitesi Oxford istikametinde devam edecek. İngiltere’nin güneydoğu kısmında bulunan, dünya’nın en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan, mimarisi, parkları ve kültürel yapısıyla beğeneceğinizi düşündüğümüz Oxford, Straford, Upon Avon gezisi yapılacaktır, Oxford İngiltere’nin eğitim merkezidir. Burada öncelikle popüler kolejleri, ardından geleneksel özellik taşıyan diploma törenlerinin yapıldığı merkez gezilecektir. Rehberimiz alışveriş için serbest zaman verecek…Oxford turumuzun ardından, İngiliz yazarlara ilham veren Cotswolds Bölgesi köylerine gidecegiz. Üniversite kenti Stratford’da hareket, Burası İngiltere’nin en turistik yerlerinden biri olup 16.yy özelliklerini taşır. Bir Roma yolunun Avon nehrini aştığı noktada kurulmuştur. Stratford yüzyıllar boyunca kırsal bir pazar kasabası olarak kaldıktan sonra, 18. yüzyılda Shakespeare'in doğum yeri olarak ün kazandı. Ünlü edebiyatçı William Shakespeare’in doğduğu ev, sahnelenmiş tiyatro eserlerinde kullanılmış olan zengin kostüm gardrobu ve Stratford’un capcanlı çarşısı görülecek yerler arasında sayılabilir. Nehir kıyısındaki Shakespeare Merkezi 1881'de açılan bir kütüphane ve sanat galerisiyle 1932'de açılan bir tiyatroyu içine alır. Shakespeare'in ve yaklaşık doğum tarihi olan 23 Nisan her yıl törenlerle kutlanır. Gene her yıl mart-ekim arasında Kraliyet Shakespeare Tiyatrosu'nda Shakespeare oyunları sergilenir. Son durağımız, gece konaklayacagimiz Chester olacak.

 

9.GÜN  CHESTER – GALLER – FİSHGUARD -  ROSSLARE -  DUBLİN

Erken kahvaltı sonrasi Kuzey Galler’deki muhteşem yolculuğumuza başlıyoruz. Sırasıyla Llangollen, LLanberris ve Conwy kasabalarından geçerek Ingiliz Hükümdarlarının en büyük erkek çocuklarının Galler Prensi ünvanını aldıkları Caernarfon Kalesi/ kasabası ziyaretimiz olacak. Sonrasında Holy Head feribot limanina gidip Dublin’e geçecegiz. Dublin’e varır varmaz, Dublin şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Öncelikle Liffey Nehri’nin kuzey kıyılarını tanıyacağız; General Post Office, O’Connel Caddesi, Phoenix Parkı. Hemen ardından Georgian tarzıyla daha farklı bir edası olan nehrin güney kıyılarını gezeceğiz. Güneyde, şu anda Amerikan Koleji olan Oscar Wilde’ın evi, kaliteli mağazalarıyla Grafton Caddesi, Dracula’nın yazarı Bram Stoker’ın evi, 1592 yılında, I Elisabeth tarafından kurulan İrlanda’nın en eski üniversitesi Trinity College (bahçe girişi dahil) Dublin’in 1038 yılında, ahşaptan inşa edilmiş ilk kilisesi; Christchurch Katedrali  görülecek yerler arasındadır…Serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

10.GÜN  DUBLIN  - POWERSCOURT  BAHÇELERİ  &  ŞELALELER

Sabah kahvaltısının ardından öğleden sonra saat 16:00’ya kadar sürecek olan Powerscourt Gardens ve Şelalesi turumuzu yapacağız. İrlanda’nin bahçesi olarak bilinen, Dublin’nin guneyinde, şehre yaklaşık 16 km uzaklıkta, nefis manzaralara, muhteşem kumsallara, görkemli tepelere ve dağlara ev sahipliği yapan bölgenin en güzel ve görkemli bahçelerinden biri ise “Powerscourt House and Gardens”. Powerscourt bahçeleri kendinizi doğa ile iç içe bulup bir yandan da geçmişe götürebileceğiniz eşsiz güzellikteler. Birbirinden güzel bahçelerin içinde, 1840’ta yapımı başlayan 100 isçinin 12 yılda bitirdiği Italian Garden (Italyan Bahçesi), Kuzey Amerika’dan gelen ağaçlarla oluşturulan “Tower Valley” vadisindeki Pepperpot Kulesi, görkemli Japon Bahçeleri, Triton Gölü’nün ortasındaki Roma’daki, Piazza Barberini’den esinleneerek yapılmış çeşmeler, Powerscourt Ailesi’nin zamanında besledikleri hayvanlarını gömdükleri evcil hayvan mezarlığı gezerken karşılaşacağınız dikkat çekici noktalar.  Dublin’e dönüş. Dublin'de  alışveriş için serbest zaman. Konaklama Dublin’de.

 

11.GÜN  DUBLİN –İSTANBUL

Sabah edeceğimiz kahvaltıdan sonra serbest saat 12.00 ye kadar serbest zamanınız olacak. zaman.  Havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra THY'nın TK 1978 sefer sayılı uçuş ile 15.30'da İstanbul’a hareket ve 22.55’de İGA Havalimanı'na varış. Turumuzun sonu.Turumuzun sonunda görüş, istek, teşekkür /şikayetlerinizi LÜTFEN ! [email protected] adresine gönderiniz… (Daha İyi Hizmet Verebilmemiz Amacı ile)

Dahil Hizmetler

*Uçak biletleri
*Otel konaklamaları (3 yıldız )
*Transferler
*Panaromik şehir turları
*tatilinburada.com profesyonel rehberlik hizmeti
*Zorunlu sigorta
*KDV
*Sabah kahvaltıları