Moskova & St. Petersburg Turu Süper Promo

Destinasyon

Rusya

Süre

6 Gün

Tür

Grup Tur

Tur Kodu

fr56

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

6 Gün
399 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

799 €

399

Ekstra Tur Paket Fiyatı 230€

Tur Programı Yazdır

1.Gün İstanbul – St. Petersburg 

İstanbul Havalimanı Dış  hatlar  THY  kontuarı önünde buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY'nin tarifeli uçağı ile St.Petersburg'a hareket. St. Petersburg'a varışı takiben pasaport işlemleri ve rehberimizle buluşma. Yapılacak olan panoramik  şehir turunda dünyanın en ünlü mimar ve sanatçılarının en güzel örneklerinin sergilendiği caddeleri ve şehrin tarihi ve turistik yerlerini görme imkanı yakalayacağız. Ünlü yazarların kitaplarında işlenen ünlü Nevsky ProspectEski Liman FenerleriDarphaneSaat KulesiDeli Petro' nun HeykeliKışlık SaraySaray MeydanıAmirallik Binası ve Avrora Zırhlısı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer.  Serbest zaman ve konaklama otelimizde.

 

2.Gün St. Petersburg  
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan ve Neva Nehrinin yanında bulunup Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından, Dünya'nın ve Rusya'nın en büyük müzelerinden HERMITAGE MUZESI, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na da girmiştirÖğleden sonra arzu eden misafirlerimiz içinekstra olarak düzenlenecek olan St. Petersburg kanalları tekne turu. Bu turumuzda rehberimiz eşliğinde St. Petersburg'u bir de kanallardan görerek, Neva Nehri'ne kadar uzanıyoruz. Tur bitiminde serbest zaman. Konaklama  St. Petersburg'da otelimizde.

 

 

3.Gün St. Petersburg 
Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Dilediğinizce St.Petersburg'un tarihi ve turistik yerlerini gezebilir veya yerel mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz.  Arzu eden misafirlerimiz için extra olarak düzenlenecek olan PETERGOFF Turu. Bu turumuzda Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve Petro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık sarayı görme imkanı bulacağız. Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitiminden sonra serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

 

4.Gün St. Petersburg- Moskova ( Hızlı Tren ) 

Sabah Kahvaltısının ardından odaları boşaltma ve özel aracımızla Moskova Tren İstasyonu'na transfer. Hızlı tren ile Moskova yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecek. Moskova'ya varışımızın ardından yapacak olduğumuz panoramik Moskova şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, burada yer alan soğan şeklindeki çok renkli kubbesi ile ilginç St. Basil KatedraliKremlin SarayıBolşoy TiyatrosuTverskaya CaddesiGorki ParkıNovadieviçe ManastrıKuğu GölüLuzniki StadyumuLenin Tepesi ve son olarak Moskova Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 

5.Gün Moskova 

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Moskova Metrosu &Arbat & Nazım Hikmet'in Mezarı turumuza katılabilirler. Stalin tarafından 1931'de başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Moskova'nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü, trafiğe kapalı bir yoldur. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris'i aratmayan şık kafelerde oturabilir ve en keyiflisi de bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebilirsiniz. Moskova hatırası edinmek istiyorsanız bu sokak en doğru yerdir.  Turumuzun ardından otelimize dönüş, serbest zaman ve konaklama otelimizde.

 

 

6.Gün Moskova – Istanbul

 Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Sayın misafirlerimizin saat 12:00 ye kadar odalarını boşaltmaları ve bagajlarını gösterilen yere koymaları gerekmektedir. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kremlin Sarayı turumuza katılabilirler. Bu turumuzda bu dünyaca ünlü yerin çeşitli bölümlerini ve katedrallerini gezebilirsiniz.  Turumuzun ardından havaalanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul'a hareket. İstanbul'a varış ve turumuzun sonu. Bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle…

 

Dahil Hizmetler

·         Türk Havayolları tarifeli seferi ile ekonomi sınıfı Ist – St Petersburg gidiş –  Moskova dönüş uçak biletleri ve alan vergileri

·         4* Otellerde 5 gece standart oda tipinde konaklamalar ( St. Petersburg 3gece – Moskova 2 gece )

·         Sabah Kahvaltıları,

·         St Petersburg – Moskova arası hızlı Tren Bileti

·         Havalimanı – Otel – Tren Garı – Otel - Havalimanı arası transferler,

·         Panoromik St. Petersburg ve Moskova şehir turları,

Dahil Olmayan Hizmetler

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

·         Yurtdışı çıkış fonu 

·         Seyahat Sağlık sigortası

·         Ekstra turlar ve kişisel harcamalar