Muhteşem Fransa Turu (Marsilya-Nice-Lyon-Paris)

Destinasyon

Süre

7 Gün

Tür

Grup Tur

Tur Kodu

bm66

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

7 Gün
349 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

599 €

349

Vize İçin Gerekli Evraklar Tıklayın

6 gece 7 gün 

Konaklama :

Marsilya : ibis Marseille Centre Prefecture(2)

Nice : ibis Styles Nice Centre Gare(1)

Lyon : ibis Lyon Centre(1)

Paris : ibis Paris porte de montreuil(2)

Ekstra Tur Paket Fiyatı 290

Tur Programı Yazdır

1- İstanbul - Marsilya

İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Marsilya'ya hareket.Varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Serbest zaman.

2- İstanbul - Marsilya

Sabah kahvaltısı ardından rehberimiz eşliğinde Marsilya turumuz başlıyor. İyonların MÖ.600’lerde Foça’dan buraya gelip ilk yerleşimi kurdukları Eski Liman (Vieux Port), La Canebiere bulvarı, St. Charles Garı, Panier bölgesi, Notre Dame de la Garde Bazilikası, St. Marie Katedrali, St Jean Kalesi, Cantini Çeşmesi ve Longchamp Sarayı görülecek yerler arasında bulunmaktadır.Sonrasında Van Gogh’un şehri olarak bilinen Arles’e doğru devam ediyoruz.Ressamın ünlü tablosu “Cafe at Night, Place du Forum” da bulunan kafenin olduğu yeri görüp,Roma dönemi arenasından, çöküş sonrası Orta Çağ kalesine dönüştürülmüş Arles Arena’sını ve amfi tiyatrosunu ziyaret ediyoruz.Sonraki durağımız ise “lavanta kokulu sanat kenti” Aix-en-Provence. ezimize Rotonde bölgesi ve şehrin Champs Elysees’si olarak bilinen Cours Mirabeau bulvarından başlıyoruz. Sonrasında yol üzerinde doğal su kaynaklarının zenginliğini gösteren 200 adet çeşmesinden bazılarını, astrolojik saati ve mevsimlere göre değişen döner figürleri bulunan çan kulesiyle belediye sarayını ve tarihi postane binasını göreceğiz. Geceleme otelimizde.

3 - Marsilya - Nice

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması antik adı Nicaea olan ve Cote d’Azur’un merkezi kabul edilen Nice şehrine hareket.Varışı takiben panoramik şehir turumuz esnasında Promenade des Anglais Bulvarı, Hotel Negresco, Massena Meydanı, Çiçek Meydanı ve Adliye Sarayı bu gezimizde göreceğimiz yerler arasında bulunuyor.Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Monaco-Monte Carlo Turuna katılabilirler (Tura dahildir).Turumuz sonrası Nice'deki otelimize transfer ve yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4 - Nice - Lyon

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve Fransa’nın üçüncü büyük kenti olan Lyon’a hareket. Lyon aynı zamanda Gastronomi başkenti olarak anılır. Kent mutfak kültürü ile ön plana çıktığı kadar, Saone ve Rhone nehirlerinin içinden geçerek oluşturduğu doğal güzelliği ile de ünlüdür. Fourviere tepesindeki Notre Dame Katedrali, UNESCO koruması altındaki Eski Lyon bölgesi ilginç çatılı tarihi evleri ile nefis bir görsel şölen sunacaktır. Duvar sanatının doruk noktası olan Fresque de Lyonnais binası, Küçük Prens ve St Exupery’in heykellerinin bulunduğu Place Bellecour meydanının ardından pastel pembe ve sarı cephelerle kaplı dar sokaklarında Lyon'un haklı olarak meşhur olduğu epiküryen lezzetlerini tadarak günü tamamlayacağız. Ardından otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.

5 - Lyon - Paris

Sabah kahvaltının ardından Paris’e hareket ediyoruz. Paris’in simgesi haline gelmis Eiffel kulesinin ikinci katına çıkıp muhtesem Paris manzarasını kuş bakısı izliyoruz. Daha sonra hala bohem yasantısının devam ettigi ressamlar tepesi ve buradaki adaklar kilisesi (SacreCoeur) gezilecektir. Arkasından 21 yy. la defance  semti görülecektir. Tur ardından otelimize dönüş.  Geceleme Paris'te otelimizde.

 

6 - Paris

Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için esktra Disneyland turu organize edilcektir. Bu turumuzda Disneyland 1. Oyun Parkına giriş yapıp gün boyu eğleniyoruz(90€). Turumuz sonrası otelimize donus geceleme otelimizde.

 

7 - Paris - İstanbul

Sabah kahvaltının ardından havalimanına transfer Pegasus Havayolları tarifeli seferi  ile İstanbul'a hareket. İstanbul'a varış ve tatilinburada servislerinin sonu. 

Dahil Hizmetler

* Pegasus Havayolları İle ISTANBUL-MARSİLYA-PARİS-ISTANBUL ekonomi sınıfı ucak biletleri.

* 3* / 4* Otellerde 6 gece Oda Kahvaltı konaklama.

* 7 gün Türkçe Profesyonel Rehberlik Hizmetleri.

* Lux Otobusler ile şehir turları ve şehirler arası transferleri.

* Alan vergisi.

* Zorunlu Sigorta Mesleki Zorlunluluk.

* Ekstra Turlar,

Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize Ücreti,

* Yurtdışı Çıkış Harcı,

* Tüm otel ekstraları,

* Programa dahil olmayan yemekler,

* Disneyland Turu

*Seyahat sigortası, 

*İptal güvence paketi