Muhteşem Kuzey Işıkları Turu

Destinasyon

Süre

5 Gün

Tür

Grup Tur

Tur Kodu

bm97

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

5 Gün
499 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

1,099 €

499

 • Öğle Yemekli Husky Köpek Çiftliği Turu (185 Euro)
 • Akşam Yemekli Kuzey Işıkları Safari Turu (115 Euro)
 • Fiyortlarda Kuzey Işıkları Cruise Turu (95 Euro)

       Ekstra Turlar Rezervasyon Anında Alınırsa %20 İndirim Uygulanır.

Tur Programı Yazdır

1. Gün

İSTANBUL – OSLO – TROMSO

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma gerçekleştireceğimiz check-in, bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemleri ardından uçuş bekleme kapısında rehberimizle buluşuyoruz. Türk Hava Yolları ‘nın tarifeli seferi ile Oslo ‘a uçuyoruz. Oslo Havalimanı ‘na varışımız ardından Norwegian Hava Yolları ile beyaz fiyortların büyüleyici manzarası eşliğinde gerçekleştireceğimiz iki saatlik iç hat uçuşu sonrasında “Kuzey’in Paris’i” olarak da bilinen Tromsø ‘ye varıyoruz. Geceleme Otelimizde.

 

2. Gün

TROMSO

Sabah kahvaltısı ardından Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Husky Köpek Çiftliği Turu ‘na katılabilirler(185 Euro). Kartpostallık dağ ve göl manzarası eşliğinde gerçekleştireceğimiz otobüs yolculuğumuzun ardından, Dünya ‘nın en etkileyici köpek türlerinden olan Husky‘ler ile buluşacağız. Kamp girişinde yapılacak bilgilendirme ve kısa eğitimin ardından, bizlere sunulacak olan termal kıyafetleri giyeceğiz. Tamamen doğanın içinde yaklaşık 12 Km. uzunluğundaki parkurda Husky kızaklarını deneyimleyeceğiz. Bu eşsiz ve unutulmaz deneyim sonrasında, rengeyiği çoban çadırının çevresinde açık ateş etrafında, geleneksel Kuzey Norveç atmosferinde servis edilecek olan öğle yemeğimizi (balık, rengeyiği yahnisi vb.) alacağız. Yemek sonrasında sunulacak serbest zaman esnasında, ikram edilecek sıcak içeceklerimizi yudumlayabilir ve yavru Husky köpeklerini sevebilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Akşam Yemekli Kuzey Işıkları Safari Turu ‘na katılabilirler(115 Euro). Turumuzda, insanoğlunun gerçeklik algısını zorlayacak kadar masalsı, yıldızların elmas gibi parıldadığı, gökyüzünün yeşilden maviye, kahverengimsi kırmızıdan sarıya dans ettiği bir doğa olayı olan Kuzey Işıkları (Aurora Borealis) gözlemlemek için, akşam ışıklarını görme şansımızın en yüksek olduğu kampa hareket ediyoruz. İlk olarak, iklim koşulları göz önünde bulundurularak hazırlanan termal kıyafetlerin giyilmesinin ardından, Kuzey Işıkları hakkında bilgilendirme ve bu olağan üstü doğa olayını en güzel şekilde nasıl fotoğraflayacağımız hakkında kapsamlı bir sunum alacağız. Yapacağımız gözlem esnasında ısınmak için kamp çadırlarını ve etrafında oturabileceğimiz kamp ateşini kullanacağız. Bölgeye ait leziz tatları, geleneksel Kuzey Norveç atmosferinde deneme fırsatı bulacağız akşam yemeği ve sıcak içecek ikramının ardından otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman.

TROMSØ – (Öğle Yemekli Husky Köpek Çiftliği Turu) – (Akşam Yemekli Kuzey Işıkları Safari Turu)

 

3. Gün

TROMSO

Sabah kahvaltısı ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Öğle Yemekli Sami Kültür Kampı ve Rengeyiği Çiftliği Turu‘na (175 Euro) katılabilirler. Günümüzdeki nüfusları 60.000 olan Samiler, Norveç ve İsveç'in Kuzey Kutup Dairesi içinde kalan bölgelerinde çok eski tarihlerden bu yana yaşamakta olan bir etnik gruptur. Turumuzda, kendine özgü zengin kültürü ve 4000 yıl öncesine dayanan köklü tarihi zenginlikleri bulunan bu halkın yakından tanıma fırsatı bulacağız. Yerel kıyafetleri ile bizlere ikram ettikleri içeceklerden tadarken onlarla sohbet ederek kültürlerini öğreneceğiz ve yaşamlarını anlayacağız. Yerel otoritenin, ren geyiği yetiştiriciliği konusunda tek yetki verdiği yerel Sami halkı mensupları eşliğinde bu coğrafyanın en eski ulaşım aracı olan ren geyiği kızaklarını deneyimleyeceğiz. Doğayla iç içe geçecek bu süre zarfında, karların oluşturduğu büyüleyici manzaranın keyfini çıkartacağız. Ren geyiği kızakları ile gerçekleşecek olan gezimizin ardından Sami çadırında, ateş başında öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrasında sunulacak serbest zamanın ardından Tromsø bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Fiyortlarda Kuzey Işıkları Cruise Turu‘na katılabilirler(95 Euro). Fiyortların eşsiz doğal manzarasını, Kuzey Işıklarının benzersiz ışıltıları ile kombine bir şekilde gözlemleyebileceğimiz ve unutulmaz anılar biriktireceğimiz turumuz için limandan hareket ediyoruz. İlk olarak iklim şartları dikkate alınarak hazırlanan termal kıyafetleri giyineceğiz. Bizim için hazırlanan bu kıyafetler sayesinde arzu ettiğimizde tekne güvertesine çıkabileceğiz. Teknemiz ilerledikçe fiyortlarda yüksekten akan şelalelerin sesleri eşliğinde Aurora Borealis (Kuzey Işıkları) olarak da bilinen gece gökyüzünde parıldayan renkli ışık desenlerini gözlemleyeceğiz. Turumuzun ardından Tromsø bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

TROMSØ – (Öğle Yemekli Sami Kültür Kampı ve Rengeyiği Çiftliği Turu) – (Fiyortlarda Kuzey Işıkları Cruise Turu)

 

4. Gün

TROMSØ – OSLO

Sabah kahvaltısının ardından Oslo’ya gerçekleşecek olan iç hat uçuşumuz için Tromsø Havalimanı ‘na doğru hareket ediyoruz. Gelişmiş ülke ekonomisi sayesinde yüksek yaşam ve refah standartlarına sahip Oslo tarihi ve modern yapıları ile hayranlık uyandırdığı gibi, doğal zenginliklerinin manzarasıyla bütünleşen liman kısmıyla da ziyaretçilerine huzur veren bir şehirdir. Oslo ‘ya varışımızla birlikte düzenlenecek olan panoramik şehir turu esnasında Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında sunulacak serbest zamanın ardından Oslo bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

 

5. Gün

OSLO – İSTANBUL

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerimizin ardından İstanbul’a gerçekleşecek olan dönüş uçuşumuz için Oslo Havalimanı ‘na doğru hareket ediyoruz. İstanbul Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.

Dahil Hizmetler

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul  – Oslo  / Oslo  – İstanbul  parkurunda uçak bileti
 • Norwegian Hava Yolları ile Oslo  – Tromso – Oslo  parkurunda ekonomi sınıf uçak bileti,  
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • 3* otellerde toplam 4 gece oda kahvaltı konaklamalar,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
 • Tromso ve Oslo panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti ve servis bedeli (150 Euro),
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
 • Müze ve ören yerleri girişleri,
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)