Romantik Yol Almanya Turu

Destinasyon

Almanya

Süre

8 Gün

Tür

Tur Kodu

bm999

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

8 Gün
549 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

1,099 €

549

Önemli Hatırlatma !!

Extra turlar yeterli katılım saglanmadıgı takdirde iptal edilebilir.

Rehberimiz extra turların günlerini degistirebilir.

Yol Üzerindeki ekstralar çoğunluk sağlandığı taktirde mutlaka yapılır. Katılmak istemeyen misafirlerimiz çoğunluğa  uyum sağlamak adına uygun bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul ederler

Ekstra Turlar Paket olarak satılır. 320€

Tur Programı Yazdır

1.Gün İstanbul Frankfurt

Gezimizin ilk günü kalkıştan iki buçuk saat önce Sabiha Gökçen Hava Limanı Dış Hatlar Terminalinde Tatilinburada Yetkilisi ile buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Pegasus Yolları tarifeli seferi ile Frankfurt’a uçuyoruz. Varışımızın ardından panoramik turumuza Goethe’nin doğum yeri ile başlıyoruz. Görülecek yerler arasında, Goethe’nin evi, 850 yılında Domplatz’da inşa edilen Katedral, 600 yıllık belediye binası Römer, 260 metre yüksekliğindeki kıtanın en yüksek ofis binası Vommerzbank Kulesi, 256 metre yüksekliğindeki Fuar Kulesi, görülecek yerler arasındadır. Ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Hiedelberg Gezisi ’ne katılabilirler. Konaklama otelimizde.

 

Ortaçağdan kalma bir masal şehri olan Heidelberg kırmızı çatılı evleri ile bizleri karşılıyor. Tarih ve doğanın iç içe geçtiği Heidelberg'de Heidelberg Şatosu, Main köprüsü ve ünlü maymunu, Herkül Çeşmesi, Heiliggeistkirche (Kutsal Ruh) Kilisesi ve Studentenkarzer (Öğrenci hapishanesi) göreceğiz.

 

2. Gün Frankfurt Würzburg

Otelde alınacak kahvaltının ardından Würzburg’a doğru yola çıkıyoruz. (Frankfurt-Würzburg yaklaşık 150 km )Keyifli yolculuğumuzun ardından Würzburg’da gezimize başlıyoruz. Görülecek yerler arasında. Rönesans ve Barok tarzın etkilerini göreceğimiz Kraliyet Sarayı, Mainfrankiscshes Müzesi, 1719’da inşa edilen Rokoko mimarisinin de etkisinin görüldüğü Residenspltatz, Katedral Dom. Gezinin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelde

 

3. Gün Würzburg - Wikersheim - Bad Mergentheim - Rothenburg

Kahvaltının ardından özel otobüslerimiz ile gezimize başlıyoruz. İlk durağımız 12 yy.'dan kalma Weikerheim kasabası ve şatosu. (Würzburg-Weikerheim yaklaşık 45 km )Bu turumuzun ardından, Bad Merhentheim kasabasına geçiyoruz.(Weikershei-Mergentheim yaklaşık 15 km )Bu tarihi kasaba Avrupa’nın en zengin kaynak sularına sahip. Daha sonra 50 km. uzaklıktaki Rothenburg şehrine doğru hareket ediyoruz.(Mergentheim-Rothenburg yaklaşık 50 km) Rothenburg şehri, 30 yıl savaşlarında etkilenen tüm şehirlerin içinde Rothenburg Avrupa’nın en iyi korunmuş şehridir, tarihi de 13. yy. ve 14 yy.’den günümüze kadar gelmiştir. Noel Köyü olarak bilinen meydandaki yürüyüş yolunda alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman ardından otelimize transfer. Geceleme Rothenburg’da.

 

4. Gün Rothenburg - Dinkelsbühl - Nördlingen - Augsburg

Kahvaltının ardından Dinkelsbühl şehrine doğru yola çıkıyoruz.(Rothenburg-Dinkelsbühl yaklaşık 50 km ) Görülecek yerler arasında Aziz George Katedrali, 13.yy’den önce kilise olan ve daha sonra Külliye’ye çevrilen Külliye Evi buluyor. Gezinin ardından Nordlingen’e hareket ediyoruz.(Dinkelsbühl-Nördlingen yaklaşık 45 km )Bu şehir dev bir meteor krateri üstüne kurulmuştur. Otuz Yıl Savaşı sırasında iki büyük savaşa sahne olmuştur. Bugün Almanya’nın şehir surları hala sağlam olan sadece üç şehrinden biridir. Gezinin ardından Augsburg’a varıyoruz.(Nördlingen-Augsburg yaklaşık 85 km ) Varışın ardından Azize Anna Manastırı, Dom Azize Mary Katedrali, Aziz Ulrich ve Aziz Afra Kilisesi, Fugger’in konutları, Maximilian Müzesi’ni geziyoruz. Gezi sonrası otele transfer. Geceleme otelde.

 

5. Gün Augsburg Füssen

Kahvaltının ardından Füssen’e hareket ediyoruz.(Augsburg-Füssen yaklaşık 120 km ) Dünyanın yeni 7 harikasından biri olan Schloss Neusschwanstein Şatosu'na gidiyoruz. Romanesk stilde yapılan bu kale Kral Ludwing tarafından 1869 yılında yaptırılmıştır. Günü sonlandırmak için otele transferimiz gerçekleşiyor.

 

 

6. Gün Füssen Münih

Kahvaltının ardından, panoramik gezimize Münih’e hareket ederek başlıyoruz.(Füssen-Münih yaklaşık 130 km )Misafirlerimizden isteyenler ile yol üzerinde ekstra olarak yapılacak olan Wieskirche ve Oberammergau gezisini yapacağız. Varışın ardından Olimpiyat Köyü, BMW binası, Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Türk Caddesi, Belediye Binası, Marien Platz göreceğimiz yerler. Münih’te alışveriş yapabilir, kafelerde dinlenebilirsiniz. Geceleme otelde.

 

18.yy ortalarında inşa edilen ve Almanyanın en ünlü hac yerlerinden olan,gözlerinden yaş geldiğine inanılan mucizevi İsa heykelinin yer aldığı,1983 yılında dünya kültür mirası listesine alınan Wieskirche Kilise'sini görüyoruz.Ardından da binaların dış cephelerine resmedilmiş masallar ve dini motiflerle, el işçiliği ahşap ürünleri ile ünlü bir kasaba olan Oberammergau'yu görüyoruz. Burada Bavyeraya has el işçiliği ürünler ve hediyelik eşyalar alabilir, lezzetli pastalarının tadına bakabilirsiniz.

 

7. Gün Münih

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Salzburg Gezisi ’ne katılabilirler. Geceleme otelde.

 

Avusturya’nın Tiroller bölgesinde yer alan en güzel şehirlerinden biri olan Salzburg; Hafızalardan silinemeyecek güzellikte. Bu şirin küçük şehirde öncelikle yürüyerek şehir gezimizi yapıyoruz. Salzach Nehri’nin ikiye ayırdığı şehirde Mirabel Sarayı ve bahçelerini gezeceğiz, köprüden geçip, Mozart’ın doğduğu evi, büyüdüğü evi, bir zamanlar başpiskoposluk olan şehrin katedralini, kiliselerini, kalesini, üniversitesini göreceğiz. Ardından göller bölgesine geçiyoruz ve teknemiz ile doğa ile baş başa bir tur bizleri bekliyor.

 

8. Gün Münih İstanbul

Kahvaltının ardından serbest zaman.  Rehberimizin belirttiği saatte Münih Havalaanı'na transferimiz gerçekleşiyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz.Varışımız, ve Tatilinburada hizmetlerinin sonu. Görüşmek üzere…

Dahil Hizmetler

Pegasus Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile İstanbul Frankfurt gidiş ,

Münih İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

 ve 4 yıldızlı otellerde Frankfurt'ta 1 gece, Würzburg'da 1gece,

Rothenburg'da 1 gece, Augsburg'da 1gece, Füssen'de 1 gece, Münih'te 2 gece toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama,

geceleme sayısı kadar kadar kahvaltı Panoramik Frankfurt, Würzburg, Rothenburg, Augsburg, Füssen, Münih şehir turları,

Alan - otel - alan şehirler arası transferler,

Tatilinburada Türkçe rehberlik hizmeti,

Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli,

1618 Nolu Kanuna göre zorunlu seyahat sigortası