St. Petersburg Gezilecek Yerler - St. Petersburg'da Ne Yapılır? Yapılacaklar Listesi

 

Tüm dünyada turizm faaliyetleri önemli ölçüde gelişme göstermektedir. Yeni yerler ve farklı kültürler keşfetmek isteyen kişiler St. Petersburg'u ziyaret edebilirler. St. Petersburg, Rusya'nın en bilinen şehirlerinden bir tanesidir. St. Petersburg geçmişten günümüze çok sayıda sanatçı ve bilim insanını da ağırlamıştır. St. Petersburg, Rusya'nın başkenti Moskova'dan sonra en bilinen şehirdir. Bu şehir 1703 yılında Rus Çarı Petro tarafından kurulmuştur.

 

St. Petersburg Gezilecek Yerler

Rusya'nın en önemli kentlerinden birisi olan St. Petersburg doğal ve tarihi değerleri ile ön plana çıkmaktadır. Moskova'nın en bilinen şehirlerinden birisi olan St. Petersburg şehri 1703 yılında Rus Çarı Petro tarafından kurulmuştur. Günümüzde turizm faaliyetleri ile ön plana çıkan St. Petersburg her yıl dünya genelinden pek çok turist çekmektedir.

Masal diyarı olarak da bilinen St. Petersburg 200 yılda fazla süredir Çarlık Rusya'sına da başkentliği yapmıştır. St. Petersburg kurulduğu günden bu yana her geçen gün yeni bir gelişim göstermiştir. Şehrin nüfusunun artması ile birlikte şehirde önemli bir canlılık da yaşanmıştır. Rusya'ya gidildiğinde Hermitaj Müzesi, Peterhof Sarayı, Faberge Yumurtaları Müzesi ve Peter & Paul Kalesi mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

St. Petersburg'da Ne Yapılır?

Rusya'nın önemli kentlerinden birisi olan St. Petersburg'a gidildiğinde yapılması gereken pek çok aktivite bulunmaktadır. Kent gezilip görülecek yerler bakımından çok zengindir. Şehirde birkaç kampüsten oluşan Hermitaj Müzesi'nde 3 milyona yakın sanat eseri yer almaktadır. Hermitaj Müzesi dünyanın en büyük resim koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Çarlar tarafından yazlık saray olarak yaptırılan Peterhof Sarayı ve bahçesi de mutlaka görülmesi gereken alanlar arasında yer alıyor.

St. Petersburg'a gidildiğinde tarihi yerler gezilerek görülmelidir. Aynı zamanda bölgeye özgü yemekler yenilmeli ve eğlencelere de katılım sağlanabilir. St. Petersburg'a gidildiğinde Faberge Yumurtalı Müzesi de görülebilir.

St. Petersburg'da Yapılacaklar Listesi

Rusya'nın gözdesi St. Petersburg şehri gerek mimarisi gerekse sosyal yaşam alanları ile ön plana çıkıyor. Renkli gece hayatı ile ön plana çıkan St. Petersburg'a gidildiğinde yapılacak pek çok aktivite bulunuyor. Turistler St. Petersburg'a gittiklerinde orta çağ döneminden kalan yapıları ziyaret edebiliyorlar.

St. Petersburg'a gidildiğinde Peterhof Sarayı görülmeden dönülmemelidir.

Müzeleri ile ünlü olan St. Petersburg'a gidenler eşi benzeri olmayan Faberge Yumurtaları Müzesi'ni de ziyaret edebilirler.

St. Petersburg'da yılın her dönemi çeşitli sanat etkinlikleri düzenlenmektedir. O nedenle kent ziyaret edildiğinde mutlaka sanat etkinliklerine de katılım sağlanmalıdır.