Saraybosna Turu Tüm Ekstra Turlar DAHİL

Destinasyon

Saraybosna

Süre

4 Gün

Tür

Tur Kodu

SarT

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

4 Gün
349 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

499 €

349

Saraybosna Turu 3 Gece 4 Gün
Tüm Ekstra Turlar , Sabah Öğle Akşam Yemekleri ve Boşnak Gecesi Dahil !

Tur Programı Yazdır

1.Gün İSTANBUL/SARAYBOSNA

Öğlen saat 13:30’da Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde Tatilinburada yetkilisi ile buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin adından Pegasus Havayollarının PC293 sayılı tarifeli seferi ile saat 16:05’te Saraybosna’ya hareket. Yerel saat ile 17:00’da Saraybosna’ya varış. Alanda karşılanmanın ardından özel otobüsler ile Saraybosna Şehir Gezisi başlıyor. Baş çarşıya gidiş, 1992- 1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izzet Begoviç’in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşılarından biri olan Baş çarşı’da gezinti, ardından Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi. Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret. Ferhadija caddesinde gezinti, Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni, Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, Osmanlı Çeşmesi’nden su içme, ardından akşam yemeğini yerel bir restoranda Boşnak Kebabı olarak alacağız. Yemek sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.  Geceleme otelimizde.

2.Gün SARAYBOSNA - MOSTAR – POÇİTEL - BLAGAY

Otel’de sabah kahvaltısından sonra Mostar'a hareket. Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşık 2.5 saat sürecektir. İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic (konyitz) köprüsünü gördükten sonra Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yıkılan köprünün panoramik görülmesinin ardından Aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan Tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret. Kuleye tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini seyretme. Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini Ziyaret ve Kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti. Sonrasında Mostar Şehrinde Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar Köprüsünü ziyaret ve alışveriş için serbest zaman daha sonra Sarajevo şehrine dönmek için toplanma ve yola çıkıyoruz. Akşam yemeği için Jablanica (Yablanitza) 'da bulunan yerel restoran da Meşhur kuzu çevirme yedikten sonra otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.Gün SARAYBOSNA – TRAVNİK

Otel’de yapılan sabah kahvaltısından sonra, özel otobüsle Vezirler şehri olarak bilinen Travnik’e hareket. Savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyünü ziyaret, Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti, Tarihi Osmanlı Kale’sinden şehir manzarası ve 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi'nin gezilmesi, Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği (Göksu) Plava Vodayı ziyaret. Öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinde Travnik Köftesi yiyoruz. Ardından Göksü da Lasva nehri kaynağı kıyısında alışveriş ve dinlenme için serbest zaman sonra Saraybosna şehrine gitmek için yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimizi otelimize yakın restoranda alıyoruz. Akşam yemeği sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.Gün SARAYBOSNA-İSTANBUL

Otel’de yapılan erken sabah kahvaltısından sonra odalarımızı boşaltarak, bavullarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz. Saraybosna turumuza başlıyoruz, Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzesini ziyaret ediyoruz, ardından, Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynaği) gezinti ve serbest zaman sonrası Tarihi Rimski köprüyü panoramik olarak görüyoruz, ardından alışveriş için Saraybosna’nin merkezi Başçarsi'ya hareket ve - Boşnak böreği yemek için restoranımıza gidiyoruz. Baş çarşı’da alışveriş için serbest zaman Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havaalanına hareket. Alana varışımızın ardından bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra Pegasus Havayollarının PC292 sayılı tarifeli seferi ile saat 12:45’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 15:30’da Sabiha Gökçen Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

Dahil Hizmetler

 • Pegasus Havayolları ile Sabiha Gökçen – Saraybosna – Sabiha Gökçen arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Alan Vergileri
 • Sarajevo’da 4* otelde 4 Gece kahvaltı dahil konaklama
 • Akşam Yemekleri
 • Öğlen Yemekleri
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar/Geziler ve Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tüm Transferler
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Tursab Zorunlu Seyahat Sigortası

Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harcı (50.00 TL)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (15.00 €uro)