Toskana İncileri Turu 5 Gün

Destinasyon

Süre

5 Gün

Tür

Grup Tur

Tur Kodu

bm106

Ücretsiz Ön Rezervasyon Formu

5 Gün
449 €

Rezervasyon Talep Formu

ÜCRETSİZ ÖN REZERVASYON FORMUNU HEMEN DOLDUR
%5 İNDİRİM KAZAN

649 €

449

THY ile şarap tadım ve TÜM EXTRA turlar DAHİL !

Tur Programı Yazdır

1.Gün İstanbul - Roma - Bolgheri – Siena
Tatilinburada.com rehberi ile İstanbul İGA havalimanı buluşmasının ardından  Türk Hava Yolları Tarifeli uçuşuyla  ile Roma'ya hareket. Roma’ya varış. Otobüsle Toscana’nın batısında denize yakın bulunan Bolgheri’ye hareket. Bolgheri’nin kaderi yerli üzümler ve lokal bir sepaj olan Sangiovese veya Sangioveto dışında Cabernet Sauvignon ve Cabernet Franc gibi farklı üzümleri kullanarak “Super Toscana” olarak tanınan asil bir şarap üretimi ile değişti. Böylece Toscana şarabında Bolgheri’de 1940'larda başlayan ve 1960’larda genişleyen bir devrim yaşandı. Turumuzda bağları ve şarap mahzenlerini gezeceğimiz Tenuta dell'Ornellaia Bolgheri’de bu gelişimin en önemli iki üreticisinden biridir. Malikâne’nin kendi ürettiği DOC apelasyonlu şarapları eşliğinde yerel ürünler ve zeytinyağlılardan oluşan son derece lezzetli bir öğle yemeği. Gezinin ardından, öğleden sonra üzüm bağları ve servi ağaçlarıyla bezeli sihirli manzaralar eşliğinde, İtalya'nın en eski kültürünü oluşturan Etrüskler'in parlak bir uygarlık kurdukları topraklarda yolculuk. Bir tepe uzerine kurulu ve surlarla çevrili Volterra’dan geçerek, Bolgheri’den iki buçuk saatlik mesafede bulunan Siena’ya varış ve otelimize yerleşme.

2.Gün Siena - Montepulciano - Orcia Vadisi - Montalcino – Siena
Gün boyu Siena’nın güneyinde bulunan bölgelerin keşfi. İlk etap Montepulciano kasabası. Yüksek bir tepe üzerinde kurulmuş olan ve Rönesans tarzı binalarla süslü Montepulciano, en çok “asil şarap” anlamına gelen Vino Nobile ile tanınmakta. Ana meydana giden “Corso” sokağı boyunca gezinti. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan olan Val d’Orcia (Orcia Vadisi) dan geçerek, Brunello şarapları ile bölgenin en meşhur kasabası olan Montalcino’ya hareket. Montalcino’nun yakınlarında bulunan Toscana’nın en eski şarap üreticilerinden biri olan dünyaca ünlü Frescobaldi’nin tarihî mahzenlerini gezdikten sonra, öğle yemeği molası. Öğleden sonra, Montalcino’nun tarihî kale ve merkezini gezdikten sonra Siena’ya dönüş. Geceleme otelde.

 

3.Gün  Siena - Chianti Bölgesi – Siena
Sabah, Siena ile Floransa arasında yer alan, en eski geleneğe sahip, Chianti ve Chianti Classisco şaraplarının doğduğu bölge Chianti’ye gitmek üzere yola çıkış. Yol boyunca yeşil dağ ve vadilerden oluşan Chianti bölgesinin neredeyse her tepesindeki şatoları ve eteklerindeki bağları seyrederek, Radda in Chianti gibi küçük Orta Çağ kasabalarından geçerek Greve in Chianti’ye varış. Greve in Chianti’deki üçgen Piazza Matteotti meydanını gördükten sonra, Greve in Chianti’nin yakınlarında bölgeye hâkim bir konumda bulunan Castello di Verrazzano Şatosu’nun tarihi şarap mahzenlerinde bölge şarapları degüstasyonu. Castello di Verrazzano, 1524’te New York Körfezi ve Amerika’nın doğu kıyılarının bir kısmını keşfeden Giovanni da Verrazzano’nun 1485 senesinde doğduğu şatodur. Öğleden sonra Siena’ya dönüş ve Orta Çağ’da Floransa’dan önce altın çağını yaşamış olan ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Siena’nın tarihi merkezinin keşfi. Gezilecek en meşhur yerler arasında, XVI. yüzyıldan beri “Palio” at yarışlarına ev sahipliği yapan ve bir deniz kabuğu biçimindeki Piazza del Campo Meydanı’nın güzel binaları ile taş ve renkli mermerden yapılmış olan görkemli Duomo Katedrali’ni sayabiliriz. Gezinin ardından otele dönüş.

4.Gün  Siena - Colle di Val d'Elsa - San Gimignano – Floransa
Sabah, kristal üretiminiyle ünlenmiş Colle di Val d'Elsa’ya hareket. Güçlü surlarla çevrili bu küçük Orta Çağ kasabasında kısa bir gezintinin ardından yakın bir mesafede bulunan San Gimignano’ya hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan ve XIII. yüzyılda zengin aileler tarafından inşa ettirilen uzun kuleleri ile çok değişik bir yapıya sahip olan San Gimignano, Toscana’nın en pitoresk kasabalarından biridir. Adını güzel kulelerinden alan “San Gimignano delle Belle Torri” de, bazıları 50 metreyi bulan 72 kuleden günümüze sadece 14 tanesini korunabilmiş. Taşlı dar sokakları, yüksek surları ve etkileyici mimarisiyle San Gimignano’nun keşfi. Kasabanın kalbi ve en yüksek noktası olan Piazza della Cisterna’da, Toskana manzaralarını seyrederek, öğle yemeği. Akabinde, Toskana bölgesinin başkenti olan ve Arno Nehri'nin ikiye böldüğü Floransa ya da İtalyanca adıyla Firenze’ye doğru yola devam. Floransa’ya varışı takiben tarihî şehirde yer alan otelimize yerleşme ve serbest zaman. Şehirde arzu ettiğiniz gibi gezebilmeniz için, akşam yemeği serbest.

 

5.Gün   Floransa – İstanbul
M.Ö. I. yüzyılda Romalılar tarafından kurulan Floransa asıl XV. yüzyıl başlarından itibaren üç yüzyıl boyunca Medici ailesi hakimiyeti döneminde altın çağını yaşamış. Sabah, Medici ailesinin teşvik ettiği Hümanizmin ve İtalyanların Quattrocento diye adlandırdıkları Rönesans’ın beşiği olan Floransa’nın ve önemli tarihi eserlerinin yürüyerek keşfi: Duomo Meydanı; Duomo Santa Maria del Fiore Katedrali ve Battistero (vaftizhane); Belediye Binası’na dönüştürülen Palazzio Vecchio’nun ve önemli heykellerinin yanısıra Michelangelo’nun Davud heykelinin kopyasının da bulunduğu Piazza della Signoria Meydanı; Arno Nehri üzerinde kurulu şehrin sembolü Ponte Vecchio Köprüsü (eski köprü)… Son öğle yemeği, İtalyan mutfağının ve şaraplarının güzel örneklerini tadacağınız Osteria del Caffè Italiano’da. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Floransa’nın tarihi merkezinde serbest zaman. Akşamüstü, otelden havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a varış.

Dahil Hizmetler

Ücrete dahil olan servislerimiz

İstanbul/Roma, Floransa/İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri

Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri

Yerel bahşişler

Havaalanı vergileri

Rehberlik hizmetleri

Seyahat sigorta paketi

Dahil Olmayan Hizmetler

Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz

Programda belirtilmeyen geziler;

Her türlü kişisel harcamalar;

Tur lideri bahşişi

Vize ücretleri.